To miejsce wygląda jakby czas się tu zatrzymał – lada dzień zmieni się w skansen. W Gdańsku jest dzielnica, która od lat żyje na bocznym torze. Mieszkańcy mówią wprost: czują się odcięci, zapomniani i pomijani przy kluczowych decyzjach. Teraz, gdy waży się plan ogólny, napięcie sięga zenitu. Bo Olszynka to nie tylko spór o 100 metrów zabudowy. To historia dzielnicy dwóch prędkości i jednego wielkiego zaniedbania. Tory, które przecięły wszystko Torowisko do portu powstało w latach 70. Miało służyć gospodarce. I służy. Jednak przecięło Olszynkę jak nożem. Dziś z południa na północ można przejechać tylko dwoma przejazdami. Piesi mają jedną
Władze Gdańska chcą zmienić Olszynkę w skansen
wbijamszpile.pl 2 miesięcy temu
- Strona główna
- Polityka krajowa
- Władze Gdańska chcą zmienić Olszynkę w skansen
Powiązane
O rozumie ministra / ALmec_33
48 minut temu
Nowa grupa z prawem do zerowego PIT
49 minut temu
O obietnicach posła / ALmec_33
53 minut temu
Polecane
Piła.Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie
41 minut temu










![Zaskakujący widok. Nietypowa akcja służb w Ostrołęce [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/zdjeciail.png)
