Wkrótce pierwszy koncert powiatowy mniejszości niemieckiej

1 tydzień temu

Koncerty Powiatowe Mniejszości Niemieckiej będą okazją do świetnej zabawy. Ale nie tylko.

„Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które nie tylko bawi, ale także integruje naszą społeczność oraz promuje bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego!”– zachęcają organizatorzy koncertu na stronie internetowej.

Koncerty Mniejszości Niemieckiej. Co w programie

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 12 maja o godzinie 14.00. Odbędzie się na boisku sportowym w Łączniku (ul. Sportowa 4).

W związku z tym program przedstawia się następująco: jako pierwsze na scenie wystąpią dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łączniku. O 14.45 po raz pierwszy zaprezentuje się publiczności Trachtenkapelle Stetten.

Trachtenkapelle Stetten to zespół muzyków z Badenii-Wirtembergii, który kontakty artystyczne z mieszkańcami Łącznika i tamtejszą mniejszością niemiecką utrzymuje od początku lat 90.

Z kolei o 15.30 koncertować będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice. Na 16.15 zaplanowano występ Joanny Wicher. A pół godziny później na estradę powróci Trachtenkapelle Stetten. Następnie o godzinie 17.30 dołączą do nich i zagrają raz jeszcze muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice.

Zespół Seniores Cantande wystąpi o 18.15. Natomiast o 19.00 rozpocznie występ gwiazda wieczoru – Karolina Trela.

Koncert powiatowy poprowadzi Dominika Bassek. Warto dodać, iż jego organizację wsparły Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie oraz Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Kulturalno-Społecznych w Polsce.

Rozwijanie mniejszościowej tradycji

Koncerty powiatowe Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim mają na celu kultywowanie i rozwijanie tradycji oraz tożsamości mniejszości niemieckiej województwa opolskiego. Dzięki nim umacniamy więzi społeczności niemieckiej. Integrujemy ją z lokalnymi społecznościami. Koncerty Mniejszości Niemieckiej stanowią platformę do promocji kultury i dziedzictwa MN. A także do wymiany doświadczeń między członkami mniejszości a resztą społeczeństwa – podkreśla TSKN.

Idź do oryginalnego materiału