Kolacja dla bezdomnych to inicjatywa realizowana przez wspieraną przez Koksownię Bytom Fundację PETRALANA w ramach Wielkiej Świątecznej Akcji Dobroczynnej nieprzerwanie od pięciu lat. Zapoczątkowana została w 2018 roku przez Tomasza Greczkowicza, pomysłodawcę i inicjatora działań na rzecz osób objętych kryzysem bezdomności na terenie Bytomia.
W czwartek 22 grudnia po raz piąty Fundacja PETRALANA zorganizowaŁA spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, senator RP Halinę Bieda, przedstawicieli bytomskich radnych – Joannę Stępień i Michała Misiaszka oraz zastępczynię dyrektora MOPR – Magdalenę Moskwę. Po raz kolejny w organizację wydarzenia w noclegowni dla bezdomnych włączyły się również bytomskie instytucje kultury. Oprawę muzyczną zapewnili Muzycy Dobrej Kultury z MDK nr 2 w Bytomiu, a nagłośnienie – Bytomskie Centrum Kultury.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę piękną inicjatywę, która stała się już tradycją naszej zaprzyjaźnionej Fundacji.













3 lat temu





![Finał ćwiczenia „Home run’ z udziałem brytyjskich studentów w Żaganiu [ZDJECIA]](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2026/06/5b50f253c52e8cce5c1c3d4e1e0c0359_xl.jpg)


