27 marca 2025 r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się spotkanie robocze w sprawie transformacji energetycznej naszego regionu, zorganizowane z inicjatywy Ministerstwa Przemysłu oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele strony rządowej – Minister Przemysłu Marzena Czarnecka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Robert Kropiwnicki i Wojewoda Krzysztof Komorski, posłowie Ziemi Lubelskiej, członkowie zarządów Enea S.A. i LW „Bogdanka” S.A. oraz związki zawodowe działające na terenie kopalni w Bogdance.
W spotkaniu aktywnie uczestniczyli również lokalni samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego.
Wspólnie omówiono najważniejsze zagadnienia, które pozwolą określić wizję transformacji naszego regionu, dotychczas powiązanego z górnictwem i energetyką opartą na węglu. Sprawiedliwa transformacja i zachowanie miejsc pracy to nasz wspólny interes i przyszłość.



























1 rok temu





![Finał ćwiczenia „Home run’ z udziałem brytyjskich studentów w Żaganiu [ZDJECIA]](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2026/06/5b50f253c52e8cce5c1c3d4e1e0c0359_xl.jpg)

