Na poniedziałkowej sesji rada miejska podejmie uchwałę ws. przekazania samorządowi województwa blisko dwóch hektarów gruntów pod budowę nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego.
Nowa siedziba pogotowia zostanie wzniesiona przy ul. Mikołaja Kopernika. To działka tuż przy łączniku Zbiorczej Drogi Południowej na os. Kopernika. Ta sama, na której poprzedni prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, planował budowę nowej hali sportowo-widowiskowej.
Dwuhektarową działkę wartą ponad 1,8 mln zł miasto przekaże w formie darowizny marszałkowi województwa dolnośląskiego, który wybuduje na niej nową siedzibą Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Żeby miasto mogło bezpłatnie przekazać grunt samorządowi wojewódzkiego, niezbędna jest zgoda rady miejskiej.
Formalności stanie się zadość na ostatniej przed wakacyjną przerwą sesji. W porządku obrad znalazła się bowiem stosowana uchwała.






![Finał ćwiczenia „Home run’ z udziałem brytyjskich studentów w Żaganiu [ZDJECIA]](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2026/06/5b50f253c52e8cce5c1c3d4e1e0c0359_xl.jpg)


