"W KULUARACH WŁADZY USA I IZRAEL WYZYWAJĄ ROSJĘ, CHINY I ŚWIAT DO WOJNY W OBRONIE ARABSKIEJ PALESTYNY"

grazynarebeca5.blogspot.com 1 rok temu

Autor: John Helmer, Moskwa

@bears_with

Dochodzi do tego teraz, znowu.

Nazwijcie to powtórką ultimatum SS wobec getta warszawskiego z kwietnia 1943 r. – ewakuujcie się, a damy wam małą szansę na przeżycie, albo zostańcie i na pewno was zabijemy.



Po objęciu prezydenta Josepha Bidena i premiera Benjamina Netanjahu, Stany Zjednoczone poparły izraelski plan wymuszenia ewakuacji Palestyńczyków z Gazy do wyznaczonych obozów na południu. Tam siły izraelskie zezwolą na wjazd konwojów z pomocą humanitarną z Egiptu i rozładunek po sprawdzeniu ładunków przez siły izraelskie. Nowa południowa strefa zostanie odgrodzona izraelskim pierścieniem ognia, a wszystko na północ od linii, w tym miasto Gaza, zostanie zniszczone, w tym szpitale.

Na tę formułę naciskali Egipt, inne państwa arabskie, Chiny i Rosja, aby zaakceptowali ją sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, emerytowany pracownik rządu portugalskiego, i jego zastępca ds. humanitarnych Martin Griffiths, emerytowany pracownik rządu brytyjskiego. Podkreślają, iż nie ma alternatywy dla zniszczenia Gazy i jej pełnego wchłonięcia przez państwo Izrael. Wzmacniając je, USA zawetowały wszystkie rezolucje proponowane w Radzie Bezpieczeństwa ONZ (RB ONZ) przez Rosję, Chiny i państwa arabskie w celu utworzenia korytarzy humanitarnych w ramach zawieszenia broni.

Chiny przygotowują nową rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, która niedługo spotka się z amerykańskim wetem, zgodnie z oświadczeniem Zhang Juna podczas środowej debaty RB ONZ w Nowym Jorku.

W Pekinie prezydent Władimir Putin i prezydent Xi Jinping rozmawiali między sobą o tym, co planują zrobić wspólnie i publicznie. "Przy filiżance herbaty" – powiedział Putin rosyjskim dziennikarzom w środę wieczorem – "rozmawialiśmy przez kolejne półtorej, może dwie godziny, i omówiliśmy kilka bardzo poufnych spraw twarzą w twarz. To była bardzo produktywna i pouczająca część naszego spotkania". "Informacyjny" w języku rosyjskim oznacza, iż nie byli w stanie zgodzić się na publiczną deklarację chińsko-rosyjskiego planu działania.

Zamiast tego Putin ogłosił, iż rozmieszcza naddźwiękowe pociski Kindżał w zasięgu amerykańskich sił morskich i powietrznych rozmieszczonych we wschodniej części Morza Śródziemnego i w Jordanii. "Wzmocnili i przeciągnęli na Morze Śródziemne dwie grupy uderzeniowe lotniskowców. Chcę powiedzieć – to, co zamierzam powiedzieć i o czym państwa poinformować, nie jest groźbą – iż poleciłem rosyjskim siłom powietrzno-kosmicznym, aby rozpoczęły stałe patrolowanie strefy neutralnej nad Morzem Czarnym. Nasze samoloty MiG-31 są wyposażone w systemy Kindżal, które, jak powszechnie wiadomo, mają zasięg ponad 1 kilometrów i mogą osiągać prędkość do 000 machów.

Putin powtórzył: "To nie jest groźba. Ale będziemy kontrolować wizualnie i dzięki broni to, co dzieje się na Morzu Śródziemnym". W języku rosyjskim "to nie jest groźba" oznacza, iż tak właśnie jest.

Dwukrotnie Putin mówił USA, Izraelowi, Guterresowi i Griffithsowi, aby skonsultowali się z mapą rosyjskich poligonów rakietowych; a także pamiętać, iż ostatnim lotniskowcem US Navy zatopionym przez wrogi ogień był USS Bismarck Sea, który w lutym 1945 roku nie był w stanie obronić się przed falami japońskich samolotów kamikaze.

Oto mapa rosyjskich poligonów rakietowych we wschodniej części Morza Śródziemnego:

W zeszłym tygodniu flota z Tartous została zmniejszona wraz z wycofaniem łodzi podwodnej,

Krasnodar; Source: https://t.me/infantmilitario/110440

Posłuchaj Chrisa Cooka nadającego w Gorilla Radio w 32-minutowym podsumowaniu głównych wskazówek dotyczących wojny światowej, która w tej chwili wisi nad Palestyną, zaczynając od minuty 27:55.

Source: https://gorilla-radio.com/

Pełna historia tego, co mówią rosyjscy urzędnicy, a czego nie mówią; to, co robią, a czego nie robią, czytamy w aktach sprawy od czasu rozpoczęcia operacji Hamasu 7 października.

Próba urzędników ONZ, takich jak Guterres i Griffiths, USA i Izraela, aby przedstawić swoje medialne argumenty przeciwko Hamasowi, jest fałszywym przedstawieniem historii izraelskich operacji przeciwko Gazie i jej wybranemu rządowi na wiele lat przed 7 października; Dla przypomnienia, przeczytaj reportaż Jonathana Cooka z Nazaretu i jego najnowsze artykuły tutaj.

Sekretarz Generalny ONZ Guterres przemawiając w Pekinie 18 października: „Bezpośrednio przed wyjazdem do Pekinu skierowałem dwa pilne apele humanitarne: do Hamasu o natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie zakładników. Do Izraela, aby natychmiast umożliwił nieograniczony dostęp do pomocy humanitarnej odpowiadającej najbardziej podstawowym potrzebom ludności Gazy – której przeważającą większość stanowią kobiety i dzieci. Jestem w pełni świadomy głębokich żalów narodu palestyńskiego po 56 latach okupacji. Jednak niezależnie od tego, jak poważne są te skargi, nie mogą one usprawiedliwiać aktów terroru wobec ludności cywilnej popełnionych przez Hamas 7 października, które natychmiast potępiłem. Ale te ataki nie mogą usprawiedliwiać zbiorowego karania narodu palestyńskiego.

Międzynarodowe prawo humanitarne, obejmujące międzynarodowe konwencje i traktaty, a także wyroki i argumentację Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, sformułowało prawo do samoobrony w taki sposób, aby obejmowało środki zbrojne sprowokowane przez zbrojną napaść i proporcjonalne do jej gwałtowności; Dowiedz się więcej. Ta historia i prawo stawiają operację z 7 października, o której zadecydowało wojskowe skrzydło rządu w Gazie, w zupełnie innym świetle prawnym.

W publicznych formułach rosyjskiej polityki Hamas jest traktowany jako legalnie wybrany rząd palestyńskiej części Gazy i "strona w działaniach wojennych", a nie jako organizacja terrorystyczna. Nie było publicznej dyskusji na temat oficjalnej rosyjskiej interpretacji prawa międzynarodowego odnoszącej się do operacji z 7 października i późniejszych walk. Rosyjski establishment wojskowy, blogerzy wojskowi relacjonujący walki w Palestynie, a także Wasilij Nebenzia, rosyjski ambasador przy ONZ, nazwali bombardowanie szpitala Al-Alhi w Gazie "nalotem" z Izraela, a nie zbłąkaną rakietą Hamasu. Nebenzia wyjaśnił RB ONZ, iż opracowując treść rosyjskiej rezolucji o zawieszeniu broni i zaprzestaniu masowych ataków na ludność cywilną i cele cywilne, Moskwa zamierzała nie wymieniać ani Hamasu, ani Izraela, aby uniknąć polaryzacji politycznej, którą wywołują te warunki.

Stany Zjednoczone, podobnie jak Guterres, Griffiths i inni urzędnicy ONZ, nalegali na nazwanie Hamasu organizacją terrorystyczną, która zainicjowała przemoc 7 października. Przedstawiciele ONZ zaprzeczyli również, jakoby wiedzieli, kto jest odpowiedzialny za atak na szpital podczas środowej sesji RB ONZ. Według Tora Wenneslanda, emeryta norweskiego rządu, mianowanego przez Guterresa na jego specjalnego mediatora na Bliskim Wschodzie, "odpowiedzialność [za atak na szpital] przez cały czas wymaga wyjaśnienia..." Griffiths powtórzył zdanie, iż nic nie wie i wezwał do "opartego na faktach śledztwa w sprawie tego, co się stało".

Griffiths składał raporty do Rady Bezpieczeństwa ONZ z Kairu. Guterres ma wylecieć z Pekinu w czwartek i dołączyć do Griffiths w Kairze. W poniedziałek 16 października Griffiths ogłosił, iż warunki pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy przedstawił sekretarz stanu USA Antony Blinken, który, jak stwierdził Griffiths, był „niezwykle pomocny”. Warunki Blinkena pochodziły od Netanjahu: żadnej pomocy bez uwolnienia zakładników Hamasu; wyludnienie miasta Gaza; utworzenie „miejsc dekonfliktu” (określenie Griffithsa) pod izraelskim kordonem wojskowym przy wsparciu wojska USA.

W środę w głosowaniu w RB ONZ były dwa rosyjskie dokumenty. W pierwszym z nich zaproponowano "jednoznaczne wezwanie do zaprzestania masowych ataków na ludność cywilną i obiekty cywilne w Strefie Gazy [w tym na szpital zaatakowany przez "nalot"]" oraz "natychmiastowe, trwałe i w pełni respektowane humanitarne zawieszenie broni". — Min2-4:30.

Pierwsza propozycja uzyskała 6 głosów; drugie 7; Stany Zjednoczone zawetowały je oba. Wśród wstrzymujących się od głosu znalazła się Wielka Brytania. Nebenzya odpowiedział następnie, mówiąc na sesji Rady: "Te delegacje, które albo wstrzymały się od głosu, albo głosowały przeciw, były zasadniczo przeciwne zaprzestaniu rozlewu krwi na Bliskim Wschodzie. Nie może być innych wyjaśnień tego zjawiska. Oczywiście, koledzy tutaj... Dokonałeś jednak wyboru. I będziecie musieli ponieść za to odpowiedzialność" (Min 10).

Wasilij Nebenzya przemawia na środowej sesji. „W związku z niezwykle napiętą sytuacją” – informowało dzień wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Moskwie – „konieczne było podjęcie natychmiastowych działań. Dlatego też przedstawiony przez nas projekt nie zawierał elementów i ocen politycznych, wzmianek o tej czy innej stronie konfliktu”. konfliktu, co mogłoby skomplikować proces jego zatwierdzenia. Prawie 30 krajów, w tym 17 państw świata arabskiego, stało się współsponsorami rosyjskiej inicjatywy”. W swoim oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarżyło USA z imienia, ale pominęło określenie Izraela: „Wszystko to dzieje się przy bierności Rady Bezpieczeństwa ONZ, sparaliżowanej… i w ograniczonych interesach poszczególnych krajów, których jednostronne działania nie tylko zakończyły się zakończyło się całkowitym niepowodzeniem, ale doprowadziło także do masowej eskalacji przemocy w regionie Bliskiego Wschodu”.

Podczas briefingu dla rosyjskich dziennikarzy po spotkaniu z Xi w środę wieczorem, Putin również unikał nazywania lub obwiniania Izraela.

Source: http://en.kremlin.ru/

"Jeśli chodzi o strajk na szpital – tragedię, która się tam wydarzyła, to jest to straszne wydarzenie, w którym zginęły setki osób, a setki zostały ranne. Oczywiście, to katastrofa, iż coś takiego wydarzyło się w tym miejscu, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego misję humanitarną. Mam nadzieję, iż będzie to sygnał, iż ten konflikt musi się jak najszybciej zakończyć. W każdym razie musi nastąpić impuls torujący drogę do nawiązania kontaktów i rozmów. To jest moja pierwsza uwaga.

Po drugie, jeżeli chodzi o wrażenia, jakie odniosłem podczas rozmów z pięcioma (a adekwatnie siedmioma – Irakiem, Turcją, Egiptem, Syrią, Palestyną, Iranem, Izraelem) regionalnymi przywódcami, to były to ważne rozmowy, a także na czasie. Powiem wam, co jest tu najważniejsze, nie wchodząc w szczegóły: mam wrażenie, iż nikt nie chce, aby ten konflikt trwał lub rozszerzał się, ani aby sytuacja eskalowała. Moim zdaniem, jeżeli chodzi o głównych aktorów – nie ma tam praktycznie nikogo, kto chciałby, aby konflikt się rozszerzał, podczas gdy inni są wobec czegoś nieufni i nie są gotowi przekuć go w wojnę na pełną skalę. Takie odniosłem wrażenie. To bardzo ważne".

Zaangażowanie Putina w negocjacje z Egiptem, innymi państwami arabskimi, Turcją i Iranem w celu zapewnienia zawieszenia broni i utworzenia korytarzy dostarczania pomocy humanitarnej do Gazy zostało po raz pierwszy zasygnalizowane na spotkaniu na Kremlu w poniedziałek 16 października. W komunikacie Kremla nazwano to "spotkaniem w sprawie bieżących spraw... omówienie przebiegu specjalnej operacji wojskowej i sytuacji w strefie konfliktu palestyńsko-izraelskiego".

Jedynym umundurowanym uczestnikiem był dyrektor Federalnej Służby Wojsk Gwardii Narodowej Wiktor Zołotow. Jego obecność na tej sesji jest bezprecedensowa, przyznają źródła kremlowskie, wojskowe i inne moskiewskie, twierdząc, iż nie znają przyczyny.

Od lewej do prawej: wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow, Zołotow i minister obrony Siergiej Szojgu; source.

Pochodzący z klasy robotniczej hutnik, wielbiciel sztuk walki i były członek straży granicznej KGB, Zołotow awansował z roli osobistego ochroniarza Borysa Jelcyna, mera Petersburga Anatolija Sobczaka i Putina. W 2014 roku Putin mianował go szefem wojsk MSW, a w 2016 roku awansował do rangi Gwardii Narodowej (Rosgwardii). Wraz z tym stanowiskiem przyszło stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa Kremla. W ciągu siedmiu lat, według danych Kremla, Zołotow uczestniczył tylko w jednym posiedzeniu Rady.

Jedyne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, w którym Zołotow uczestniczył do tego tygodnia, odbyło się 21 lutego 2022 r., w przeddzień specjalnej operacji wojskowej; Była to sesja, którą Putin zwołał, aby publicznie zademonstrować poparcie wszystkich swoich urzędników dla operacji. Zołotow wygłosił najkrótsze przemówienie w protokole spotkania: "... nie graniczymy z Ukrainą, nie mamy granicy z Ukrainą. To jest granica Amerykanów, bo oni są panami w tym kraju, a Ukraińcy są ich wasalami. A fakt, iż wysyłają broń na Ukrainę i próbują stworzyć arsenały nuklearne, obróci się przeciwko nam w przyszłości. Uznanie tych republik jest z pewnością koniecznością. Chciałbym powiedzieć, iż powinniśmy iść jeszcze dalej, aby bronić naszego kraju. To wszystko, co mam do powiedzenia. Dziękuję."

Kremlowskie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa 21 lutego 2022 r. – Zołotow z Szojgu; Pełnomocnik Prezydenta do Centralnego Okręgu Federalnego Igor Szczegolew: i Minister Spraw Zagranicznych Siergiej Ławrow. Źródło: http://en.kremlin.ru/

We wrześniu 2020 roku Zołotow spotkał się z Putinem w cztery oczy i omówił działania Gwardii "we wspólnych zadaniach z Połączonymi Siłami na Kaukazie Północnym i ograniczonym kontyngentem w Syryjskiej Republice Arabskiej".

30 sierpnia 2022 r. odbyło się znamienne spotkanie z Putinem, ponownie w cztery oczy, podczas którego Zołotow relacjonował działania Gwardii Narodowej w Donbasie, zauważając, iż oprócz operacji wojskowych kierował ochroną konwojów. "Ponadto rosyjska Gwardia Narodowa patroluje krytyczne mienie państwowe, obiekty infrastrukturalne i infrastrukturę łączności. Zapewniamy bezpieczeństwo humanitarne, eskortujemy transporty i konwoje. Świadczymy również usługi medyczne dla miejscowej ludności, leczymy ludność cywilną. To jest zakres naszych zadań." Zołotow potwierdził również, iż prowadzi wyspecjalizowane operacje ochrony domów, cywilów i infrastruktury: "Ponadto świadczymy również pozaresortowe usługi bezpieczeństwa oraz chronimy domy i mienie ludzi. Pod naszą ochroną mamy ponad milion takich obiektów. przez cały czas pilnujemy też ważnych obiektów państwowych – mamy ich 72, w tym obiekty zlokalizowane w Arktyce i w portach wzdłuż Północnej Drogi Morskiej. W 2019 roku podpisaliśmy kontrakt na ochronę pływającej elektrowni jądrowej w Peweku".

Krótko mówiąc, Zołotow był jedynym urzędnikiem na poniedziałkowym spotkaniu z Putinem, który był ekspertem i dowódcą odpowiedzialnym za operacje konwojowe w strefie walk i za bezpieczeństwo w Syrii.

Na to, iż tego rodzaju operacje były również omawiane z Egiptem, wskazują źródła, jak uważają źródła, lawina rozmów telefonicznych i spotkań między egipskim ambasadorem w Moskwie, Nazih Nagari (po prawej) a urzędnikami Ministerstwa Spraw Zagranicznych w środę, 18 października. W rosyjskich komunikatach potwierdzono, iż "szczególną uwagę poświęca się zadaniom ustanowienia procesu ewakuacji ludności cywilnej, w tym cudzoziemców, z enklawy przez przejście graniczne w Rafah i wysłania pomocy humanitarnej do mieszkańców Gazy"; "Rozważano kwestie współdziałania w ramach BRICS, w tym w świetle zbliżającego się przewodnictwa Rosji w tym stowarzyszeniu. Omówiono również kilka innych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania".

Równolegle z negocjacjami Nagariego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało oświadczenie, w którym wezwało do międzynarodowej koordynacji "w kierunku natychmiastowego zawieszenia broni i otwarcia korytarzy humanitarnych w celu udzielenia bardzo potrzebnego wsparcia ludziom w Strefie Gazy, w tym dostaw żywności, leków i paliwa, ewakuacji wszystkich, którzy chcą wyjechać, oraz zapobieżenia zbliżającej się katastrofie humanitarnej".

Posłuchaj godzinnej dyskusji z Chrisem Cookiem:

UWAGA: Kilka godzin po emisji opublikowano pierwszą informację, iż Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych rozpoczęło pierwsze loty do El Arisz z rosyjską pomocą humanitarną dla Palestyńczyków. Ten pierwszy lot dostarczył 27 ton.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://johnhelmer.net/

Idź do oryginalnego materiału