Gmina Ropczyce otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na realizację zadania polegającego na usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów azbestowych pochodzących z gospodarstw rolnych należących do beneficjentów działania A1.4.1 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Wsparcie obejmie rolników, którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozliczyła i wypłaciła środki na realizację przedsięwzięcia w ramach inwestycji A1.4.1.
Prace związane z odbiorem, transportem i unieszkodliwieniem odpadów azbestowych na terenie Gminy Ropczyce wykona firma RAGAR z Krakowa.
O terminach realizacji prac właściciele nieruchomości objętych zadaniem zostaną poinformowani telefonicznie.










