USA: kolejna duża firma Lowe’s wycofuje się z polityki DEI

3 tygodni temu

Robby Starbuck Newsom, amerykański konserwatywny aktywista, były reżyser teledysków, który bez powodzenia ubiegał się o miejsce w kongresie jako niezależny kandydat z Tennessee w 2022 r., w tej chwili z sukcesem prowadzi kampanie uderzające w firmy prowadzące politykę DEI (różnorodność, uprzywilejowanie mniejszości i inkluzji). Pod jego wpływem kolejne duże przedsiębiorstwo budowlane Lowe’s odeszło od polityki „przebudzonych” (woke).

W zeszłym tygodniu Starbuck miał skontaktować się z firmą Lowe’s (sprzedaż materiałów budowlanych), ostrzegając, iż planuje ją wziąć na celownik z powodu wspierania parad homoseksualnych.

„Washington Post” podaje, iż firma obawiając się potencjalnego bojkotu zawczasu zmieniła swoją politykę DEI. Zrezygnowała z tworzenia grup pracowniczych opartych na „tożsamości seksualnej”. Ograniczy także sponsoring „tęczowych” programów, zakończy udział w „tęczowych” marszach Pride i innych wydarzeniach o charakterze społecznym. Nie będzie także przesyłać danych na temat swojej prohomoseksualnej polityki do Human Rights Campaign.

Firma Lowe’s dołącza do innych znanych firm jak Harley Davidson, Tractor Supply i Deere, które w ostatnich miesiącach zmieniły swoją politykę DEI.

Korporacje zaangażowane w indoktrynację genderową pracowników i wspieranie deprawujących wydarzeń społecznych, jak „marsze dumy gejowskiej” są zmuszane do zmiany swojej polityki nie tylko w obawie o bojkot ze strony konsumentów, ale także ze względu na orzeczenia sądów, kwestionujących dyskryminującą politykę firm uprzywilejowujących przedstawicieli tak zwanych mniejszości seksualnych np. Starbucks, Meta i Pfizer.

Aktywista Starbuck sugeruje, iż Ameryka „zaczyna się budzić”. Niemałe znaczenie ma decyzja Sądu Najwyższego z czerwca 2023 r., która unieważniła działania afirmatywne w przyjęciach na studia.

DEI obejmuje szeroki zakres praktyk stosowanych przez korporacje, które próbują uprzywilejować – kosztem większości obywateli – wybrane grupy społeczne ze względu na „orientację seksualną”/”tożsamość płciową, rasę itp., ponieważ miały one być w przeszłości dyskryminowane. Do niedawna, pod pretekstem zapewnienia dostępu do „równych szans” pierwszeństwo w przyjęciu na studia mieli uczniowie kolorowi kosztem zdolnych uczniów białych. Decyzja SN z 2023 r. to zmieniła.

Polityka DEI na wpływ na programy rekrutacyjne, awans w pracy, obejmuje także zmuszanie innych pracowników do „tęczowych” szkoleń itp. Jest ona dyskryminująca, stąd wiele pozwów kwestionujących politykę DEI w szkołach, rządzie i korporacjach w całych USA. W części republikańskich stanów przyjmowane są ustawy anty-DEI, które wiążą się z raportowaniem pozafinansowym ESG.

Dotychczas wiele firm podjęło działania prewencyjne, zabezpieczając się przed zagrożeniami prawnymi. Albo całkowicie zrezygnowano z inicjatyw DEI, albo znacznie je ograniczono, zmieniono markę programów lub przebudowano wewnętrzne zespoły DEI. Zrezygnowano z uwzględniania kwestii rasowych i genderowych przy zatrudnianiu i awansowaniu oraz programów opartych na tożsamości, takich jak grupy zasobów pracowniczych dla osób kolorowych i pracowników LGBTQ+.

Szerzej na temat DEI tutaj.

Źródło: washingtopost.com

AS

Idź do oryginalnego materiału