Urzędomat

rc.fm 1 godzina temu

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie przy ul. 21 stycznia 2 pojawił się urzędomat. Urządzenie ma pozwolić mieszkańcom na szybki i bezpieczny odbiór dokumentów urzędowych o każdej porze dnia i nocy.

Jak informują przedstawiciele starostwa, proces jest niezwykle prosty i w pełni bezpieczny. Podczas załatwiania sprawy w urzędzie lub elektronicznie należy złożyć krótki wniosek o chęć odbioru dokumentu przez urzędomat, podając swój numer telefonu komórkowego.

Gdy dokument znajdzie się w skrytce, do petenta trafi SMS z kodem PIN. Na odbiór będzie 48 godzin, a poza wpisaniem numeru telefonu i kodu PIN konieczne będzie złożenie podpisu na ekranie dotykowym.

Z urzędomatu będzie można odebrać dokumenty z:

Wydziału Komunikacji: dowody rejestracyjne (wtórniki, wymiana), dodatkowe tablice rejestracyjne na bagażnik.
Wydziału Geodezji: papierowe wypisy i wyrysy z operatu ewidencyjnego (EGiB), kopie map, zaświadczenia o posiadanych gruntach.
Wydziału Budownictwa i Środowiska: zaświadczenia dotyczące UPUL oraz ostateczności decyzji architektoniczno-budowlanych.
Wydziału Oświaty: zaświadczenia z ewidencji klubów i organizacji sportowych.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Dawid Nawrocki

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału