W niedzielę 6 kwietnia, odbyła się uroczystość upamiętniająca 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 15. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. W imieniu władz Samorządu Powiatu Pułtuskiego, kwiaty pod pomnikiem przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Popławach złożyli: Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Wicestarosta Pułtuski Emilia Agata Gąsecka. Władze miejskie reprezentowała Burmistrz Miasta Pułtusk Beata Jóźwiak wraz z Zastępcą Mateuszem Miłoszewskim.
Kolejnym punktem niedzielnej uroczystości była Msza Święta w intencji pomordowanych w Katyniu oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Przed Eucharystią głos zabrał przedstawiciel organizatorów uroczystości Andrzej Dolecki. Ponadto zebrani w świątyni wysłuchali prelekcji prof. dra hab. Radosława Lolo. Wartę honorową wystawiła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. Organizatorem niedzielnego wydarzenia było Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, GRH 13 Pułku Piechoty oraz Andrzej Dolecki.

1 rok temu





![Finał ćwiczenia „Home run’ z udziałem brytyjskich studentów w Żaganiu [ZDJECIA]](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2026/06/5b50f253c52e8cce5c1c3d4e1e0c0359_xl.jpg)

