TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 4.12.2024 r. Obywatelski kandydat na prezydenta RP – dr Karol Nawrocki

klubygp.pl 1 miesiąc temu

Kluby „Gazety Polskiej” z całej Polski uczestniczyły w bardzo ważnym wydarzeniu, które miało miejsce w Hali „Sokół” w Krakowie, gdzie Prawo i Sprawiedliwość, podczas obywatelskiego spotkania, ogłosiło decyzję o poparciu dla bezpartyjnego kandydata na prezydenta – prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, dr. Karola Nawrockiego.

Podczas swojego wystąpienia dr Nawrocki przedstawił priorytety swojej prezydentury, które obejmują kwestie związane z bezpieczeństwem na wielu płaszczyznach, odrzucenie zapędów unijnych eurokratów oraz rozwój strategicznych projektów dla Polski. „Tradycja obywatelska zobowiązuje nas do tego, żebyśmy szukali kandydatów, którzy mogą poprowadzić Rzeczpospolitą do nowych zwycięstw” – mówił prof. Andrzej Nowak, przedstawiciel Komitetu Obywatelskiego, ogłaszając rekomendację dr. Karola Nawrockiego na obywatelskiego kandydata na prezydenta. Kandydatura dr. Nawrockiego została poparta przez Komitet Obywatelski oraz Prawo i Sprawiedliwość. Warto dodać, iż w tym komitecie znalazło się również poparcie środowiska Klubów „Gazety Polskiej”. Dr Karol Nawrocki wielokrotnie gościł na spotkaniach organizowanych przez kluby „Gazety Polskiej”. Odwiedził klubowiczów m.in. w takich miastach jak: Aleksandrów Łódzki, Skierniewice, Milanówek, Warszawa. Wielokrotnie uczestniczył w zjazdach klubów „Gazety Polskiej”.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z dr. Karolem Nawrockim, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, które miało miejsce w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. W wydarzeniu uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Piotrkowa oraz regionu, a także poseł Antoni Macierewicz. Spotkanie, zorganizowane przez piotrkowski klub „Gazety Polskiej”, prowadziła Beata Dróżdż, radna sejmiku województwa łódzkiego i przewodnicząca piotrkowskiego klubu „GP”. Miało ono szczególny charakter, odbywało się tuż przed ogłoszeniem, iż dr Karol Nawrocki zostaje obywatelskim kandydatem na prezydenta RP. Na początku swojego wystąpienia prezes Karol Nawrocki podziękował Klubom „Gazety Polskiej” za to, iż są i dbają o to, aby pamięć o naszym wielkim narodzie żyła i była pielęgnowana. Gość poruszył jeden z kluczowych tematów współczesnej polityki historycznej – manipulację historią Polski i Europy. Przedstawił pogląd wobec zarówno obcych, jak i krajowych działań, które, jego zdaniem, zniekształcają obraz przeszłości Polski i stawiają pod znakiem zapytania tożsamość narodową. Zgodnie z jego słowami, przez lata Polacy byli pozbawieni głosu w sprawach swojej historii, co było wynikiem nie tylko ignorancji, ale także jakiejś formy „pedagogiki wstydu”. Zmiana nastąpiła dopiero po utworzeniu IPN, który miał stanowić narzędzie do obrony polskiej pamięci narodowej.

Pierwsze spotkanie prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego po ogłoszeniu, iż jest on kandydatem obywatelskim na urząd prezydenta RP, odbyło się we Wrześni. Organizatorem wydarzenia był Piotr Borowicz, przewodniczący wrzesińskiego klubu „Gazety Polskiej”, a sala, mimo ogromnych rozmiarów, nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Część osób musiała pozostać na zewnątrz, co najlepiej świadczy o dużym zainteresowaniu wizją i programem zaprezentowanym przez kandydata. W swoim wystąpieniu dr Karol Nawrocki odniósł się do szeregu istotnych kwestii, które nurtują Polaków, ale jednym z głównych tematów była sprawa światopoglądowa. Podjął krytyczną analizę działań obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, wskazując na jego dążenie do eliminowania symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Nawrocki podkreślił, iż takie działania to nie tylko atak na tradycję i tożsamość narodową, ale także na spójność wspólnoty narodowej. „Tożsamość, nasze przywiązanie do wartości (…). Tak, fundamentem tych wartości jest nasze doświadczenie i fundamenty wiary chrześcijańskiej, odniesienie do wartości chrześcijańskich” – mówił, wskazując, iż chrześcijaństwo, niezależnie od indywidualnych przekonań religijnych, stanowi najważniejszy element polskiej historii i kultury. Kandydat zwrócił uwagę, iż symbole takie jak krzyż są nie tylko wyrazem wiary, ale także nośnikami tożsamości narodowej, przypominającymi o wspólnocie wartości i celu. „Ktoś, kto jest gotowy w polskiej stolicy ściągać z urzędów krzyże, które mu przeszkadzają, nie rozumie polskich potrzeb” – podkreślił Nawrocki, łącząc kwestie światopoglądowe z bezpieczeństwem narodowym. Spotkanie odbyło się w atmosferze pełnej zaangażowania i przy żywej dyskusji. Zgromadzeni mieszkańcy Wrześni mieli okazję nie tylko wysłuchać przemówienia, ale także zadać pytania i podzielić się swoimi obawami oraz oczekiwaniami.

Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” mieli zaszczyt uczestniczyć w prestiżowej gali wręczenia nagród „Żeby Polska była Polską”, organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne pod przewodnictwem Jana Pietrzaka. Wydarzenie, które co roku wyróżnia osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla dobra Polski, odbyło się w wyjątkowej atmosferze patriotyzmu i wdzięczności dla nagrodzonych. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i prezes Telewizji Republika – Tomasz Sakiewicz, który uhonorowany został za wieloletnią, niestrudzoną działalność publicystyczną oraz stworzenie Strefy Wolnego Słowa, służącej niepodległości Polski. Oprócz Tomasza Sakiewicza nagrodę otrzymali Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej i kandydat obywatelski na prezydenta RP, który został wyróżniony za swoją działalność, stojąc na czele IPN, przyczyniając się do zachowania pamięci historycznej i wzmacniania tożsamości narodowej. Nagrodę w jego imieniu odebrał prof. Jan Żaryn, który wygłosił wzruszającą laudację. Trzecim laureatem był Marcin Horała – były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, doceniony za zaangażowanie i determinację w realizacji tego kluczowego projektu infrastrukturalnego. Galę poprowadził znany publicysta Rafał Ziemkiewicz. Obecność naszych klubowiczów na tym wydarzeniu była wyjątkową okazją do spotkań z osobami, które swoją działalnością i pasją przyczyniają się do umacniania polskości i rozwoju kraju. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Tego wieczoru raz jeszcze wybrzmiały słowa najważniejsze dla nas wszystkich: „Żeby Polska była Polską” – nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach.


ZAPROSZENIA KLUBOWE


TCZEW – nową przewodniczącą została Irena Majkutewicz, tel.: +48 692 399 933, e-mail: [email protected]. Pani Annie Bubce dziękujemy za dotychczasową współpracę.

ŁÓDŹ II – reaktywacja klubu „Gazety Polskiej”, przewodniczącą została Krystyna Gondorek, tel.: +48 605 585 489, e-mail: [email protected]

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI – zaproszenie na „Wspólne Kolędowanie”. 17 grudnia (wtorek), godz. 18, ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki.


Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Idź do oryginalnego materiału