W dniach 19–21 stycznia 2025 roku członkowie klubów „GP” wzięli udział w historycznym wydarzeniu – inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Organizatorem wyjazdu była Telewizja Republika, która przygotowała dla uczestników bogaty program, obejmujący nie tylko udział w ceremonii zaprzysiężenia, ale także szereg wydarzeń towarzyszących.
Podczas pobytu w stolicy Stanów Zjednoczonych uczestnicy mieli okazję wziąć udział w polsko-amerykańskiej konferencji z udziałem polityków, ekspertów z Polski i USA oraz przedstawicieli Telewizji Republika. Dyskusje skupiały się na przyszłości relacji transatlantyckich oraz roli Polski w polityce międzynarodowej. Kulminacyjnym punktem programu była ceremonia inauguracyjna, podczas której Donald Trump oficjalnie objął urząd prezydenta USA. Członkowie klubów „Gazety Polskiej” mieli niepowtarzalną okazję być świadkami tego historycznego momentu. Wyjazd zorganizowany przez Telewizję Republika spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem klubowiczów, którzy docenili możliwość uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu.
W połowie stycznia odbyły się dwa niezwykle udane spotkania z Tomaszem Sakiewiczem, redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezesem Telewizji Republika. Organizatorem były Kluby „Gazety Polskiej” w Aleksandrowie Łódzkim i Miechowie. Sala w obu miejscach wypełniła się po brzegi.
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI | W Aleksandrowie Łódzkim spotkanie otworzyła przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej”– Kamila Wyderka, która przywitała zebranych oraz krótko przedstawiła przybyłych gości. Tomasz Sakiewicz mówił o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce oraz roli mediów w kształtowaniu opinii publicznej. Zwrócił uwagę na wyzwania, przed którymi stoją dziennikarze w dobie dezinformacji, oraz na znaczenie niezależnych mediów w demokratycznym społeczeństwie. Mówił o odpowiedzialności dziennikarzy za przekazywanie rzetelnych informacji i podkreślił, jak ważne jest wsparcie dla mediów, które stoją na straży prawdy. Z kolei Paweł Piekarczyk wzbogacił spotkanie swoją twórczością artystyczną. Jego piosenki, pełne patriotycznych i społecznych przesłań, poruszyły obecnych i wprowadziły refleksyjny nastrój.
MIECHÓW | Nowo powstały Klub „Gazety Polskiej” w Miechowie, pod przewodnictwem Piotra Natkańca, zaprosił na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, które odbyło się w sali parafialnej przy Bazylice Grobu Bożego. Również tutaj sala zapełniła się do ostatniego miejsca, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu mieszkańców. Tomasz Sakiewicz podzielił się refleksjami na temat roli mediów w budowaniu niezależnej Polski oraz wyzwań, jakie stoją przed społeczeństwem obywatelskim. Redaktor naczelny „GP” zwrócił uwagę na wyzwania stojące przed Polską w obecnych czasach, podkreślając znaczenie jedności i niezależności mediów. Jego słowa o konieczności aktywności obywatelskiej spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.
KRAKÓW | Na placu Jana Matejki w Krakowie odbył się protest pod hasłem „Przeciwko likwidacji państwa polskiego przez koalicję 13 grudnia”. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta i okolic, zjednoczonych w obronie suwerenności Polski. Organizatorami protestu byli Ryszard Majdzik, krakowski klub „Gazety Polskiej” oraz Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” przy Regionie Małopolskim. Plac Jana Matejki wypełnił się ludźmi, którzy przyszli wyrazić swój sprzeciw wobec działań, które według organizatorów zagrażają niepodległości Polski. Uczestnicy trzymali biało-czerwone flagi oraz transparenty z hasłami. Protest był wyrazem nie tylko sprzeciwu wobec konkretnych działań politycznych, ale także dowodem na siłę i jedność polskiego społeczeństwa w obliczu zagrożeń. Organizatorzy podkreślili, iż takie wydarzenia są niezbędne, aby przypominać o wartościach, które stanowią fundament niepodległej Polski.
WĘGIERSKA GÓRKA | Klub „Gazety Polskiej” Węgierska Górka wziął udział w przejmującym koncercie barda Strefy Wolnego Słowa, Pawła Piekarczyka, pt. „W hołdzie bohaterom”. Koncert został poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Organizatorem wydarzenia był sołtys Kamesznicy, Piotr Moń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: poseł Grzegorz Gaża, rodzina kpt. NSZ Henryka Flamego ps. Bartek, Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich z siedzibą w Milówce. Obecni byli członkowie Klubu „Gazety Polskiej” Jeleśnia oraz wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Rozłożone roll-upy prezentujące kilku znanych Żołnierzy Wyklętych prawie naturalnej wielkości, filmy, które były ilustracją do śpiewanych pieśni autorstwa Leszka Czajkowskiego, oraz opowieści Pawła Piekarczyka towarzyszące pieśniom i jego wspaniały głos wyrażający cały wachlarz emocji, robiły niezwykłe wrażenie. Koncert odbył się w miejscowości położonej u stóp Baraniej Góry, która zarówno w czasie wojny, jak i po jej zakończeniu była centrum działań partyzantów w tym regionie.
TYCHY | Jak co roku, w spotkaniu kolędowym, zorganizowanym pod egidą tyskiego klubu „Gazety Polskiej” oraz Stowarzyszenia Rodzina i Tożsamość, wzięło udział wiele osób. Zainteresowanie było tak duże, iż konieczne było dostawienie dodatkowych krzeseł i stolików. Drobne niedogodności wynagrodziła jednak wspaniała atmosfera, euforia ze wspólnego spotkania oraz żywiołowy śpiew zarówno wykonawców, jak i uczestników. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania licznych gości, wśród których znaleźli się lokalni radni PiS, radni Sejmiku Województwa Śląskiego, radni z Katowic, przedstawiciele Klubu „Gazety Polskiej” w Bielsku-Białej, na czele z panią Basią Niedzielską, oraz minister Michał Wójcik. Minister zapoczątkował wspólne śpiewanie recitalem składającym się z popularnych polskich i zagranicznych kompozycji muzycznych. Po znakomitym występie Michała Wójcika muzyczną pałeczkę przejął Mirek Kańtor, który poprowadził śpiewanie kolęd. Następnie przewodniczący tyskiego klubu „Gazety Polskiej” wspólnie z Anią Syrek zaprezentowali na 42 slajdach działalność klubu w 2024 roku. Był to niezwykle pracowity rok, prawdopodobnie najintensywniejszy w 14-letniej historii tyskiego klubu „Gazety Polskiej”.
POZNAŃ | Klub „Gazety Polskiej” w Poznaniu uczestniczył w spotkaniu noworocznym członków i sympatyków PiS, pod kierownictwem długoletniego członka poznańskiego klubu „GP”, posła Bartłomieja Wróblewskiego. W spotkaniu uczestniczyła jako gość specjalny pani Elżbieta Witek, była marszałek Sejmu RP. Pan Poseł przywitał wszystkich uczestników spotkania i podsumował ostatni rok w kraju pod rządami koalicji 13 grudnia oraz przypomniał osiągnięcia w Wielkopolsce podczas obu kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy. Następnie zabrała głos pani marszałek Elżbieta Witek, która przypomniała dokonania PiS w obu kadencjach w całym kraju. Zarówno pani marszałek, jak i pan poseł podkreślali konieczność mobilizacji i zaangażowania się wszystkich członków i sympatyków PiS w pracę na rzecz zbliżających się wyborów prezydenckich. Po przemówieniach pan poseł wraz z panią marszałek wręczyli pamiątkowe podziękowania za pracę w PiS byłym szefom PiS oraz wyróżniającym się swoim zaangażowaniem członkom, sympatykom i zaprzyjaźnionym organizacjom. Wśród wyróżnionych znaleźli się członkowie klubów „GP”: Iwona Brzozowska, Ewa Ciosek, Maria Zawadzka z poznańskiego klubu oraz Robert Michalski z Klubu „Gazety Polskiej” Mosina-Puszczykowo.
OGŁOSZENIA KLUBOWE
TUSZYN – powstał 526. klub „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Tomasz Andrzejewski, tel. +48 509 819 694, e-mail: [email protected]
MIĘDZYRZECZ – powstał 527. klub „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Andrzej Stroiński, tel. 500 228 161, e-mail: [email protected]
SŁUBICE – powstał 528. klub „Gazety Polskiej”, przewodniczącym został Jacek Chmurzyński, tel. 512 248 010, e-mail: [email protected]
GŁOGÓW – zaproszenie na spotkanie z dr. Bartłomiejem Wróblewskim pt. „Zatrzymać bezprawie w Polsce”, 30 stycznia (czwartek) godz. 17, restauracja „Pasjonata”, ul. Piastowska 5-7, Głogów.