Premier Donald Tusk ogłosił rekonstrukcję rządu – liczba ministrów spadła z 26 do 21. Nowy gabinet ma być bardziej skonsolidowany, z mniejszą liczbą sekretarzy i podsekretarzy stanu. Tusk zapowiedział „koniec powyborczej traumy” i nowy etap działań pod hasłem „porządek, bezpieczeństwo i przyszłość”. Trzy fakty: Mniej ministrów, więcej odpowiedzialności Donald Tusk przedstawił nowy skład rządu, który został „odchudzony” – liczba resortów zmniejszyła się z 26 do 21. Wśród nowych twarzy znaleźli się m.in. Andrzej Domański (finanse i gospodarka), Waldemar Żurek (sprawiedliwość) i Miłosz Motyka (energia). Premier zapowiedział, iż ograniczenie liczby ministrów pociągnie za sobą także zmniejszenie liczby sekretarzy i podsekretarzy stanu.
- Strona główna
- Wybory i nastroje
- Tusk ogłosił skład rządu po liftingu
Powiązane
Tak wyglądałby Sejm według sondażu. Polacy zdecydowali
2 godzin temu
Polecane
Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk
21 godzin temu
Strażnicy miejscy ujęli oskarżanego o molestowanie
1 dzień temu










