Trump wskazuje na błędy Harris. Odrzucała za dużo wywiadów

1 tydzień temu

„Trzeba wiedzieć, w czym się jest dobrym”

W wywiadzie dla magazynu Time Donald Trump ostro skomentował nieudaną kampanię prezydencką Kamali Harris. Stwierdził, iż jej największym błędem było „podjęcie się tego zadania”. Prezydent-elekt podkreślił także, iż kampania Harris była od początku skazana na porażkę, dodając: „Trzeba wiedzieć, w czym się jest dobrym”.

Rozwijając swoją wypowiedź, Trump poruszył temat całej kampanii medialnej Harris. Prezydent-elekt stwierdził, iż w sytuacjach, gdy Kamala Harris odmawiała udzielenia wywiadu, stawiało ją to w bardzo niekorzystnym świetle. Zarzucał jej brak robienia czegokolwiek, jeżeli chodzi o większa aktywność medialną. Na skutek tego ludzie mogli odnosić wrażenia, iż coś jest nie tak.

Trump stwierdził, iż jednym z powodów porażki Harris była jej nieumiejętność dotarcia do szerszej publiczności podczas kampanii. Zaznaczył, iż zabrakło jej rozmów ze streamerami i podcasterami, takimi jak Joe Rogan, co on sam skutecznie wykorzystywał i co przyniosło mu duże poparcie internautów.

Zbyt mało wywiadów

Harris przez ponad miesiąc nie pojawiła się w mediach po ogłoszeniu przez prezydenta Bidena jego rezygnacji, a jej nominacji na jego następczynię na liście Demokratów. Dopiero pod koniec sierpnia zwiększyła swoją obecność w mediach, udzielając więcej tradycyjnych wywiadów oraz występując w podcastach, zwłaszcza po pierwszym wspólnym spotkaniu z kandydatem na wiceprezydenta, gubernatorem Timem Walzem.

Myślę, iż popełnili wielki błąd taktyczny, dosłownie nie rozmawiając z prasą, choćby jeżeli była naprawdę przyjazna, mam na myśli, a mieli prawie wszystkich przyjaznych, ktoś przychodził z naprawdę przyjaznym — jak wy, może — ale przyjaznym wywiadem, a oni odrzucali wszystkich. Nie robili podstawowych rzeczy. A ludzie, w tym ja, zaczęli mówić, czy coś z nią nie tak? Co jest nie tak? Dlaczego nie zrobiliście kilku podstawowych wywiadów?

Trump zauważył również, iż gdyby Kamala Harris rzeczywiście udzieliła większej liczby wywiadów, jej najsłabsze wystąpienia medialne mogłyby nie wzbudzić takiego zainteresowania. Oczywiście, obróciłoby się to na jej korzyść. Najważniejsi współpracownicy Harris nie zgadzają się jednak z takim zaprezentowaniem sytuacji.

Można jednak w kampanii Trumpa i Harris zauważyć pewien wspólny mianownik. Jednym z nich jest bez wątpienia pójście w stronę podcastów, a więc wybranie nowych mediów bez ograniczania się tylko do tradycyjnych.

Idź do oryginalnego materiału