TRILUX zadomowił się w Świdniku (foto, film)

1 tydzień temu
Budowa trwała siedem miesięcy, ale rozmowy o tym, by to właśnie Świdnik stał się „domem” dla nowej fabryki firmy TRILUX, trwały o wiele dłużej. Dziś w Strefie Aktywności Gospodarczej oficjalnie przecięto wstęgę, otwierając pierwszy zakład niemieckiego producenta oświetlenia w Polsce.

Nowoczesny zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię 23 000 mkw. Skupia się na wytwarzaniu produktów oświetleniowych dla biur i obiektów handlowych. W ciągu roku może wyprodukować choćby do miliona opraw.

– Nowa lokalizacja podkreśla strategiczne znaczenie Europy Wschodniej dla firmy TRILUX i odzwierciedla nasze wieloletnie zaangażowanie w tym regionie. Nasza ekspansja realizowana poprzez inwestycje w Świdniku koło Lublina jest centralnym filarem naszej globalnej strategii wzrostu, a sam zakład doskonale uzupełnia nasze zakłady produkcyjne w Niemczech i Hiszpanii – wyjaśnił Hubertus Volmert, CEO TRILUX.

Fabryka TRILUX, którą dziś otwarto w Świdniku, jest trzecią w Europie.

– Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze szybciej i bardziej elastycznie reagować na lokalne potrzeby i wymagania klientów. Ponadto skracamy trasy i czas dostaw oraz wzmacniamy naszą niezależność od wpływów zewnętrznych. Stwarza to idealne warunki do dalszego rozwoju – powiedział Piotr Mokrzan, Dyrektor Zarządzający TRILUX Sp. z o.o.

Dotąd w fabryce zatrudnienie znalazło około 70 osób, które będą pracować w obszarach produkcji, administracji i rozwoju produktów. W kolejnych miesiącach zatrudnienie ma wzrosnąć do 250 osób, szczególnie w produkcji, montażu i logistyce.

– Region ten oferuje nam znakomitą infrastrukturę i doskonały dostęp do wykwalifikowanych specjalistów – dodał P. Mokrzan.

Radości z inwestycji w Świdniku nie krył burmistrz Marcin Dmowski: – Bardzo się cieszę, iż zdecydowali się Państwo na ulokowanie swojej firmy w Świdniku. Pamiętam, jak jakiś czas temu spotkaliśmy się w ratuszu, na samym początku rozmawiając o możliwościach i szansach prowadzenia Państwa firmy w Polsce, a teraz spotykamy się w tym pięknym, nowoczesnym miejscu. Pragnę serdecznie podziękować inwestorowi, całemu zespołowi Panattoni oraz moim kolegom w Świdniku z Urzędu Miasta i Powiatu, spółkom komunalnym za pomoc w budowie tej fabryki. Deklaruję także wszelkie wsparcie dla Państwa działań i dobrą współpracę teraz oraz w przyszłości. Kiedy w 2019 roku zaczynałem pracę na stanowisku zastępcy burmistrza, tu, w Strefie Aktywności Gospodarczej było puste pole. Teraz możecie zobaczyć, jak to miejsce wygląda. To wielka rzecz dla mojego miasta, iż zbudowało drugą nogę gospodarczą obok fabryki helikopterów PZL-Świdnik, która działa w ramach grupy Leonardo Helicopters. Dziękuję także firmie TRILUX za zaangażowanie w życie społeczne Świdnika, za wsparcie wielu inicjatyw i wydarzeń, przede wszystkim szkółki siatkarskiej dla dzieci w Miejskim Klubie Sportowym Avia Świdnik. Dla mieszkańców naszego miasta wiele znaczy, iż jesteście tu nie tylko po to, żeby robić interesy, ale także współtworzyć nasz ukochany Świdnik. Życzę sukcesów i rozwoju, a także wszystkiego najlepszego.

– Myślę, iż miasto wygrało kompetencją i profesjonalizmem. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z moim ówczesnym zastępcą, a obecnym burmistrzem Marcinem Dmowski. Ten sposób rozmawiania, troska o inwestora w sensie stworzenia mu dobrych warunków spowodowały, iż wygraliśmy z wieloma miejscami, które były brane pod uwagę, jeżeli chodzi o budowę tej fabryki – dodał starosta świdnicki Waldemar Jakson.

Podczas uroczystości głos zabrał Marek Foryński, dyrektor zarządzający Panattoni BTS: – Chyba nie ma większej euforii i uczucia spełnienia niż to, iż zrobiliśmy coś realnego. Dziś mogę jedynie podziękować i pogratulować zarządowi firmy TRILUX, iż zdecydowała się zainwestować w Polsce. Zyskaliśmy piękną inwestycję, z którą związane są ambitne plany. Na pewno doskonale wpisze się w tkankę tego miasta, województwa, Polski.

Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju powiedział natomiast: – Cieszymy się, iż zainwestowaliście w to miejsce. Jest to ważne dla Świdnika, Lublina i dla regionu. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesie inwestycyjnym, bo jest to ogromne i na pewno niełatwe przedsięwzięcie. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego dobrego oraz wielu sukcesów. Możecie na nas liczyć.

Zakład w Świdniku to nie tylko hala produkcyjna. Ponad 3 000 mkw. powierzchni zajmują pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, strefy wypoczynku czy miejsca do odosobnienia sprzyjające kreatywności czy pracy w mniejszych grupach. Cały obiekt spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i posiada certyfikat BREEAM. Jest wyposażony w instalacje fotowoltaiczne, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

« ‹ z 2 › »
Idź do oryginalnego materiału