Szybko zrób to ze swoim grzejnikiem. Dzięki temu kaloryfer będzie cieplejszy, gdy zacznie się sezon

3 godzin temu
Zdjęcie: Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Wyborcza.pl


Sezon grzewczy niebawem się zacznie. Co za tym idzie, powinniśmy odpowiednio przygotować do niego nasze kaloryfery, by na pewno ocieplały całe mieszkania. Zobacz, co dokładnie zrobić na nadchodzącą jesień i zimę. Warto pomyśleć o tym już teraz, póki nie ma mrozów.
Wiele osób martwi się nadchodzącymi mrozami, które zaczną się już jesienią, a potrwają przez całą zimę. Jest to związane między innymi z rachunkami, które o tej porze roku stają się wyjątkowo wysokie z uwagi na konieczność ogrzewania naszych mieszkań. Możemy jednak nieco usprawnić działanie kaloryferów, a co za tym idzie lepiej znieść sezon grzewczy.


REKLAMA


Zobacz wideo Krzysztof Bolesta: Nie ma i nie będzie zakazów używania instalacji gazowych


Kaloryfer łazienkowy i każdy inny powinien być przygotowany do sezonu. Najlepiej zrób to teraz
Wrzesień to doskonały miesiąc, by zacząć przygotowywać się do nadchodzącej jesieni. Ważne jest, by odpowiednio zadbać o grzejniki w naszym mieszkaniu, zaczynając od tych w łazience, przez salon, aż po wszystkie pokoje i kuchnię. Istotne, by żadnego z nich nie pominąć, przygotowując się do sezonu grzewczego, wraz z którym nastaną chłodne i nieprzyjemne dni. Przede wszystkim najważniejszą czynnością jest ustawienie każdego kaloryfera na maksymalny poziom grzania. Robi się to dlatego, by zapobiec zapowietrzaniu kaloryferów, co jest niestety częstym problemem. Nie możemy jednak zapominać o dokładnym oczyszczeniu grzejników. Każde brudne, zakurzone i zapchane zanieczyszczeniami urządzenie nie będzie działało tak, jak powinno. Niezadbany kaloryfer jest mniej wydajny, a co za tym idzie, nie będzie odpowiednio ogrzewać naszego domu. Dlatego też niezwykle istotne jest, by go wysprzątać. Niekiedy wystarczy tylko przetarcie wilgotną ścierką. Nie powinniśmy jednak zapominać o oczyszczeniu przestrzeni pomiędzy żebrami. Możemy zrobić to przy użyciu specjalnej szczoteczki na kiju lub po prostu odkurzaczem. Nieco trudniej jest zadbać o grzejnik panelowy.


Kaloryfer pokojowy panelowy będzie odpowiednio działać, pod warunkiem iż go wyczyścimy
Z zewnątrz kaloryfery panelowe wcale nie sprawiają wrażenia zakurzonych. Możemy jednak mocno się zdziwić, gdy tylko odkręcimy górną osłonkę i zajrzymy do środka. Nie zmienia to faktu, iż aby odpowiednio działały, musimy je dokładnie wysprzątać. Na pewno przyda nam się woda z detergentem oraz wilgotna gąbka lub szmatka. Czyszcząc grzejnik w środku, uważajmy jednak na pozostałości wody. Dokładnie osuszmy wnętrze, jak i okolice urządzenia. Najlepiej, jeżeli zajmiemy się odkurzaniem już teraz, zanim na dobre rozpocznie się sezon grzewczy, a kaloryfery staną się gorące. Pamiętajmy również, iż dobrze działający, czysty kaloryfer pozwoli nam na znacznie mniejsze zużycie energii. Warto więc zrobić to choćby ze względu na oszczędność.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału