W Grabowie, jak co roku, we wtorek po wielkanocnym poniedziałku obchodzone jest „Święto Palanta” – wyjątkowa uroczystość, która łączy mieszkańców i przyciąga gości. Tego dnia burmistrz Grabowa symbolicznie przekazuje klucz do bram gminy Królowi Palanta, rozpoczynając świętowanie. Główną atrakcją wydarzenia są emocjonujące rozgrywki w palanta, w których rywalizują ze sobą dwie drużyny: Niebo i Piekło. To wieloletnia tradycja, która integruje lokalną społeczność i promuje kulturę regionu. W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem wojewody łódzkiego oraz marszałka województwa łódzkiego.








![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)







