Wczoraj, w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyła się ważna konferencja prasowa z udziałem Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Małgorzatą Baranowską. W spotkaniu nie zabrakło reprezentacji naszego powiatu – obecni byli Przemysław Burzyński Starosta Sierpecki oraz Piotr Rzeszotarski – Wicestarosta Sierpecki.
Rozmowy koncentrowały się na zmianach w przepisach dotyczących pomocy społecznej i pieczy zastępczej. Wiceminister przedstawiła też nowe programy wspierające rozwój usług społecznych dla samorządów i NGO.
Starosta i Wicestarosta aktywnie włączyli się w dyskusję, przedstawiając realne problemy społeczne Powiatu Sierpeckiego. Zwrócili uwagę na potrzebę większego wsparcia finansowego dla ośrodków pomocy społecznej i rodzin zastępczych, a także na wyzwania związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania robocze, które były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i szukania wspólnych rozwiązań. Atmosfera rozmów była bardzo konstruktywna!
Dziękujemy Pani Minister za wysłuchanie naszych głosów i otwartość na potrzeby lokalnych społeczności. Wierzymy, iż dzisiejsze rozmowy zaowocują realnymi zmianami na lepsze!























































1 rok temu

![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)







