Spotkanie z arcydziełami – seniorzy w Muzeum Książąt Czartoryskich

informatorbrzeski.pl 15 godzin temu

23 czerwca 2026 roku uczestnicy Klubów Senior+ z Sufczyna, Dębna i Maszkienic, wraz z Wójtem Gminy Dębno Wiesławem Kozłowskim, wzięli udział w wyjeździe do Krakowa, którego głównym celem było zwiedzanie wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Książąt Czartoryskich.

Galeria zdjęć <==

Podczas wizyty seniorzy mieli okazję poznać historię jednego z najważniejszych polskich muzeów oraz zapoznać się z jego bezcennymi zbiorami. Zwiedzaniu towarzyszyli doświadczeni przewodnicy, którzy w interesujący i przystępny sposób przybliżyli uczestnikom dzieje muzeum oraz opowiedzieli o najcenniejszych eksponatach znajdujących się w kolekcji.

Największe zainteresowanie wzbudziło światowej sławy dzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”, będące prawdziwą perłą zbiorów Muzeum Książąt Czartoryskich i jednym z najcenniejszych obrazów znajdujących się w Polsce.

Wyjazd był doskonałą okazją do obcowania z kulturą, poszerzania wiedzy oraz integracji uczestników w miłej i inspirującej atmosferze. Tego typu inicjatywy stanowią istotny element aktywizacji seniorów oraz zachęcają do odkrywania dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony.

Gmina Dębno

Idź do oryginalnego materiału