Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050. Przewodnicząca Polski 2050 Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, pytana w środę o decyzję wicemarszałka Sejmu, stwierdziła, iż "znowu się zaczyna wjazd na Szymona Hołownię". - Jasno powiedział, iż nie wystartował w wyborach, bo nie chce zarządzać partią i dokładnie krok po kroku realizuje to, co zapowiedział - powiedziała.