Skandal w Berlinie

niepoprawni.pl 1 godzina temu

Skandal w Berlinie. Na Dolnym Śląsku protestują Klubowicze Gazety Polskiej - 17/18.06.2026.

OŚWIADCZENIE RUCHU OBRONY GRANIC w sprawie wydarzeń z 16 czerwca 2026 r. w Berlinie
W dniu 16 czerwca 2026 r. jako przedstawiciele Ruchu Obrony Granic pojawiliśmy się w Berlinie, aby oddać hołd polskim ofiarom niemieckich zbrodni z okresu II wojny światowej. Nasza obecność miała związek z rocznicą odsłonięcia tzw. berlińskiego miejsca pamięci dla polskich ofiar niemieckiego terroru oraz z przypadającą dzień później rocznicą podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17 czerwca 1991 r.

]]>https://www.facebook.com/groups/1466345615162728/permalink/1554970369633585/ ]]>

„Niemcy tylko próbują ubierać w piękne słowa prawdziwą pogardę do nas i politykę, która Polskę ma marginalizować w Europie i na świecie” - powiedział na antenie Telewizji wPolsce24 Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Obrony Granic
To, co się zdarzyło w Berlinie, jak to często mówił "Kisiel", to był rezultat. To podsumowanie polityki na czworakach wobec Niemiec. Musimy na to zważać, bo reakcja w tej sprawie jest stosunkowo słaba. Musimy na to zważać, bo niezależnie, jak kto kogo ocenia - to zupełnie inna sprawa - oni by ludzi innej nacji w ten sposób nie potraktowali - mówił podczas XXI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, komentując pobicie przedstawicieli Ruchu Obrony Granic przez berlińską policję.
17 we Wrocłaiu przed Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec i 18 czerwca w Świdnicy w Rynku, Kluby Gazety Polskiej zorganizowały spontaniczny protest w obronie brutalnie pobitych w Berlinie przez Niemiecką policję Polaków. Delegacja ROG chciała uczcić pamięć Polaków Pomordowanych przez Nazistowskich Niemców i postawić Krzyż przed głazem upamiętniającym pomordowanych Polaków przez Niemców podczas II wojny światowej.
Wśród protestujących zabrakło parlamentarzystów PiS z Dolnego Śląska. Pytam dlaczego nie ma was razem z nami, waszymi wyborcami, może odpowiecie na to pytanie.
"W Berlinie Niemcy odsłonili pierwszy – jak podkreślają: tymczasowy – pomnik upamiętniający ofiary niemieckiej okupacji Polski podczas II wojny światowej. Czy taki kamień rzeczywiście ma zamknąć temat kilku milionów polskich ofiar i morza zbrodni?
Zdaniem prof. Wiesława Wysockiego, historyka i wykładowcy akademickiego, jest to raczej Głaz Upokorzenia - Nie mam wątpliwości: to nie jest gest pojednania, to polityczna prowokacja w najczystszej formie. Jest 80 lat po zakończeniu wojny, a Niemcy fundują nam symbolikę na poziomie głazu narzutowego. To nie tylko kpina z naszej narodowej tragedii, ale też sygnał, iż Berlin wciąż unika historycznej odpowiedzialności. Taki kamień bez konkretów nie jest żadnym pomnikiem – jest obrazą."
Artykuł opublikowany na stronie: ]]>https://naszdziennik.pl/mysl/321519,glaz-upokorzenia.html]]>
Niech żyje wolna i suwerenna Polska!
]]>https://www.st-orp.pl/stro/m565.html]]>

Idź do oryginalnego materiału