SINEXCEL liderem globalnej sprzedaży ładowarek megawatowych – rewolucja w elektromobilności nabiera tempa

enerad.pl 1 dzień temu

SINEXCEL wyznacza nowe standardy ładowania

Między sierpniem 2024 r. a czerwcem 2025 r. firma SINEXCEL osiągnęła globalne przywództwo w segmencie ładowarek megawatowych, obejmującym urządzenia o mocy od 1000 kW do 1600 kW. Takie parametry pozwalają na błyskawiczne ładowanie zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarówek elektrycznych – w tym m.in. dzięki flagowych rozwiązań: Tianji 1,6 MW oraz 1,28 MW.

Technologie SINEXCEL łączą cztery najważniejsze cechy: szybkość, efektywność, wygodę i opłacalność, co czyni je wyjątkowo konkurencyjnymi na rynku infrastruktury ładowania nowej generacji. Spółka celuje zarówno w miejskie sieci transportowe, jak i autostradowe huby czy centra logistyczne.

1500 megawatowych stacji i 120 tys. pojazdów dziennie

Do tej pory SINEXCEL uruchomiła już ponad 1500 stacji ładowania o mocy na poziomie megawatów w ponad 120 miastach na całym świecie. Dzięki temu każdego dnia możliwe jest obsłużenie ponad 120 tys. pojazdów elektrycznych. Skala przedsięwzięcia potwierdza nie tylko ambicje spółki, ale i rosnące globalne zapotrzebowanie na ultra-szybką infrastrukturę ładowania.

Megawatowe ładowarki – przyszłość elektromobilności?

Rozwój ładowarek o mocy powyżej 1 MW jest najważniejszy dla przyspieszenia elektryfikacji transportu ciężkiego i komercyjnego, który dotąd był ograniczany przez długi czas ładowania. Rosnące zapotrzebowanie na szybkie, skalowalne rozwiązania infrastrukturalne może sprawić, iż technologia SINEXCEL stanie się standardem w najbliższych latach – nie tylko w Chinach, ale także w Europie czy Ameryce Północnej.

Firma SINEXCEL zapowiada dalsze inwestycje w rozwój technologii ładowania, magazynowania energii oraz integracji systemów z sieciami elektroenergetycznymi. Przypomnijmy – do tej pory wdrożyła już systemy magazynowania energii o łącznej mocy 12 GW, 140 tys. ładowarek oraz prawie 20 mln amperów aktywnych filtrów harmonicznych.

Zobacz również:
  • Andersen EV i Mobilize: designerska ładowarka do Renault i Dacii za 999 funtów
  • BYD zapowiada ultraszybkie ładowarki w UE – 400 km zasięgu w 5 minut
  • Delta prezentuje nową generację ładowarki DC Wallbox 50kW – rozwiązanie dla publicznego i komercyjnego ładowania EV

Źródło: PAP

Idź do oryginalnego materiału