Sanatorium w Latoszynie Zdroju. Będzie 70 miejsc noclegowych

3 tygodni temu
Zdjęcie: sanatorium


Uzdrowisko w Latoszynie poszerza ofertę. W planach jest budowa sanatorium.

To ma być główny kierunek rozwoju uzdrowiska na Podkarpaciu. W większości pieniądze na ten cel mają pochodzić z Unii Europejskiej. Dofinansowanie ma wynieść ok. 4 mln euro, a 15 proc. to wkład własny gminy Dębica.

W obiekcie będzie 70 miejsc noclegowych. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. Mówił o tym w audycji Słowo za Słowo Dominik Malinowski zastępca wójta gminy Dębica.

– Na najbliższej sesji będzie punkt dotyczący strategii. Podejmiemy decyzję również o dokapitalizowaniu Latoszyna Zdroju. Wówczas będzie szansa na budowę dużego sanatorium uzdrowiskowego. To będzie piękny budynek z bazą noclegową, z zabiegami uzdrowiskowymi, otwarty dla ludzi z całej Polski.

Dominik Malinowski zastępca wójta gminy Dębica podkreśla, iż przygotowywana jest także kampania marketingowa i paleta usług, aby jeszcze więcej osób chciało odwiedzić uzdrowisko.

– Statystyki mówią, iż basen siarkowy odwiedziło w ubiegłym roku ok. 60 tys. osób, pijalnię 31 tys. osób, Park Zdrojowy ok. 18 tys. Myślę, iż te dane są zaniżone, ponieważ wiele osób przyjeżdża do Latoszyna, spaceruje i nie korzysta z infrastruktury. Te liczby nie są satysfakcjonujące. Chcemy, żeby więcej osób odwiedzało Latoszyn Zdrój. To nasza perełka. Będziemy o nią dbać.

Trwają również prace nad tym, by miejscowa pro-zdrowotna woda mogła być butelkowana. Aktualnie można z niej korzystać w miejscowej pijalni. Wskazania lecznicze do kuracji pitnej to m.in. choroby układu trawienia.

We wrześniu planowane jest I Podkarpackie Forum Gmin Uzdrowiskowych. Miejscem obrad będzie również Latoszyn – Zdrój. To najmłodsze uzdrowisko na Podkarpaciu.

Basen leczniczy, komora normobaryczna, tężnia czy apiterapia to m.in. atrakcje tego miejsca. Wody siarczanowo-wapniowe pomagają w różnego rodzaju schorzeniach, dlatego do Latoszyna udają się osoby z chorobami układu ruchu, problemami jelitowymi czy skórnymi.

Latoszyn Zdrój. Z jakimi schorzeniami do najmłodszego uzdrowiska w Polsce?

Idź do oryginalnego materiału