Sąd Okręgowy drugi raz uchylił decyzję Wojewody o odmowie cykliczności dla Marszu Niepodległości

7 miesięcy temu

Batalia prawna o Marsz Niepodległości trwa. Dzisiaj po raz drugi Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tę samą decyzję Wojewody Mazowieckiego o odmowie cykliczności dla Marszu Niepodległości. Ponadto sąd uzasadniając postanowienie zwrócił uwagę na absurdalne i sprzeczne działanie państwa.

Zgodnie z przewidywaniami w sprawie likwidowania Marszu Niepodległości przez obóz liberalno-lewicowy, Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski odmówił mu zgody na cykliczne organizowanie zgromadzenia publicznego na kolejne lata, argumentując, iż wydarzenie nie spełnia wszystkich wymagań niezbędnych do nadania cykliczności. Jego zdaniem w ciągu ostatnich 3 lat nie zachodziła tożsamość podmiotów po stronie organizatora zgromadzenia. W reakcji na tę decyzję, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wniosło odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie, który w piątek uchylił decyzję Wojewody Mazowieckiego. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości przed sądem reprezentowała mec. Magdalena Majkowska, dyrektor. Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris. Jednakże orzeczenie nie jest prawomocne.

Wojewoda Mazowiecki wykorzystał możliwość zaskarżenia decyzji do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w niedzielę przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy. Jednakże dzisiaj drugi raz Sąd Okręgowy uwzględnił odwołanie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

W batalii z wojewodą mazowieckim i centrolewicowym rządem, profesjonalna pomoc, zaangażowanie i wsparcie @OrdoIuris sprawia, iż ciągle możemy walczyć o utrzymanie cykliczności #MarszNiepodlegości.????????
Serdecznie dziękujemy wszystkim prawnikom Instytutu oraz jego darczyńcom. pic.twitter.com/mqqKXgX49Q

— Marsz Niepodległości (@StowMarszN) February 6, 2024

Po raz drugi w ciągu tygodnia Sąd uchylił tę samą decyzję Wojewody o odmowie cykliczności #MarszNiepodleglosci.

Niewykluczone, iż Wojewoda ponownie w ciągu 24 h zaskarży orzeczenie sądu do II instancji.

Nie dajmy sobie odebrać Marszu!

Podpisujmy ????????https://t.co/uKFaYXHWOh pic.twitter.com/argBFZ8jR5

— Magdalena Majkowska (@MagdaMajkowska) February 6, 2024

Sąd Okręgowy drugi raz uwzględnia odwołanie @StowMarszN od decyzji Woj. Mazowieckiego! To niestety przez cały czas nie koniec, Woj. Maz. przez cały czas może złożyć zażalenie. Walka o #MarszNiepodleglosci przez cały czas trwa!
Podpisz protest: https://t.co/2nqP7PQARP
Wesprzyj nas: https://t.co/1W5D29mHUl https://t.co/nLZV0zaKbI

— Bartosz Malewski (@BartoszMalewski) February 6, 2024

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski przytoczył postanowienie sądu. Według prezesa sąd „poczynił słuszny wywód o działaniu państwa - absurdalnym działaniu, w którym każda odnoga działa w sposób zupełnie samodzielny i sprzeczny, odbierając prawa obywatelom”.

W związku z dalszą walką o Marsz Niepodległości powstała wspólna petycja środowisk patriotycznych, której organizatorami są Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy i Instytut Ordo Iuris. Apelujemy w niej do Wojewody Mazowieckiego o przyznanie Marszowi Niepodległości statusu wydarzenia cyklicznego na kolejne lata - LINK.

Ponadto została uruchomiona zrzutka na opłacenie prawników wspierających Stowarzyszenie przed sądem - .

Część pracy wykonujemy wolontaryjnie, dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Ogromną pomocą są dla nas również prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris!

Jednakże, by skutecznie walczyć o to, żebyśmy wszyscy mogli się bezpiecznie spotkać 11 listopada tego roku, musimy przygotować się na istotne koszta związane z obsługą prawną - m. in. analizę prawną dokumentów, przygotowanie odpowiedzi i stanowisk do sądu. Godzina pracy prawnika to koszt około 250-400 zł. Dotychczas prawnicy poświęcili w tej sprawie już około 50 godzin. Szacujemy, iż całkowite koszty obrony prawnej Marszu Niepodległości wyniosą minimum 30 tysięcy zł! - fragment opisu zrzutki.

narodowcy.net

Idź do oryginalnego materiału