Ruszył nabór do nowych mieszkań w Ujeździe. Powstanie ponad 100 lokali

3 dni temu
Fot. Pixabay

Ujazd rozpoczął oficjalny nabór wniosków do mieszkań, które powstaną w ramach SIM Opolskie Południe przy ulicy Chrobrego w Ujeździe na osiedlu Piaski. Gmina dzięki dotacji z BGK wybuduje tam trzy bloki mieszkaniowe. Łącznie ma powstać ponad 100 mieszkań. jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace budowalne ruszą już we wrześniu.

– Teraz prowadzimy nabór dla przyszłych lokatorów. Możemy podpisać umowę na ponad 20 mln bezzwrotnego dofinansowania z BGK na budowę naszych SIM-ów. To są trzy bloki, razem 108 mieszkań. Teraz najważniejsze jest to aby podpisać jak najwięcej umów z potencjalnymi najemcami. Tych już mamy kilkadziesiąt podpisanych. Warto by było żeby 40-50 osób było już wstępnie zadeklarowanych. o ile tak będzie to ruszymy z pracami jesienią tego roku. W przyszłym roku myślę, iż ci najemcy mogli by się już wprowadzać – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.

Co ważne, wnioskować mogą nie tylko mieszkańcy gminy Ujazd, ale również Ci, którzy dopiero w Ujeździe planują zamieszkać.

Huber Ibrom:

autor: MG

Idź do oryginalnego materiału