
Fot. PixabayUjazd rozpoczął oficjalny nabór wniosków do mieszkań, które powstaną w ramach SIM Opolskie Południe przy ulicy Chrobrego w Ujeździe na osiedlu Piaski. Gmina dzięki dotacji z BGK wybuduje tam trzy bloki mieszkaniowe. Łącznie ma powstać ponad 100 mieszkań. jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace budowalne ruszą już we wrześniu.
– Teraz prowadzimy nabór dla przyszłych lokatorów. Możemy podpisać umowę na ponad 20 mln bezzwrotnego dofinansowania z BGK na budowę naszych SIM-ów. To są trzy bloki, razem 108 mieszkań. Teraz najważniejsze jest to aby podpisać jak najwięcej umów z potencjalnymi najemcami. Tych już mamy kilkadziesiąt podpisanych. Warto by było żeby 40-50 osób było już wstępnie zadeklarowanych. o ile tak będzie to ruszymy z pracami jesienią tego roku. W przyszłym roku myślę, iż ci najemcy mogli by się już wprowadzać – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.
Co ważne, wnioskować mogą nie tylko mieszkańcy gminy Ujazd, ale również Ci, którzy dopiero w Ujeździe planują zamieszkać.
Huber Ibrom:
autor: MG

3 dni temu



![Prezydent Robert Szewczyk z wotum zaufania i absolutorium [WIDEO]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47336/025691b987f633ada51b9911a45033ed.jpg)



