Rusza tegoroczny cykl Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej

1 dzień temu

W ubiegłym roku redakcja miesięcznika “Przegląd Komunalny”, wraz z lokalnymi przedstawicielami, zorganizowała 7. spotkań z cyklu Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej. Gościliśmy w Mikołajkach, Bolesławcu, Katowicach, Lublinie, Bydgoszczy, Lesznie i Radomsku. Spotkania miały zbliżoną konstrukcję organizacyjną i tematyczną, każdorazowo były jednak wypełnione specyficznymi dla danego regionu zagadnieniami z obszaru usług komunalnych. W tym roku cykl jest kontynuowany a rozpoczyna się w Wejherowie, gdzie 12 lutego przedstawiciele branży będą mieli okazję porozmawiać o możliwościach rozwoju sektora gospodarki komunalnej w regionie a 13 lutego zwiedzić zakład Eko Doliny w Łężycach.

Specyfika branży – specyfika regionu

– Serdecznie zapraszam na Forum Regionalnej Gospodarki Odpadami, które odbędzie się w Ekofabryce w Wejherowie – nowoczesnej manufakturze drugiego obiegu, wspierającej gospodarkę cyrkularną i zrównoważony rozwój. Podczas Forum poruszymy najważniejsze zagadnienia, takie jak transformacja energetyczna, optymalizacja działań przedsiębiorstw komunalnych oraz przyszłość gospodarki odpadami w regionie. – zaprasza Andrzej Gorczycki, Prezes Zarządu Ekofabryka Wejherowo sp. z o.o., współorganizator wydarzenia. – To także okazja do poznania działań Ekofabryki i jej wkładu w gospodarkę obiegu zamkniętego. Zapraszam do wspólnej dyskusji i inspirujących rozmów – dodaje.

W ramach Forum będziemy także rozmawiać o priorytetowych obszarach inwestycyjnych dla przedsiębiorstw komunalnych w regionie, z uwzględnieniem modernizacji infrastruktury, rozwoju technologicznego i ochrony środowiska.

Dopełnieniem wystąpień zaproszonych gości będą debaty, podczas których spróbujemy zidentyfikować główne trendy kształtujące przyszłość przedsiębiorstw komunalnych w regionie, uwzględniając aspekty demograficzne, technologiczne, ekonomiczne i regulacyjne.

Wizyta studyjna

Na 13 lutego zaplanowano wizytę studyjną w zakładzie Eko Doliny w Łężycach. To tam każdego dnia trafia ok. 800-900 ton odpadów. Główne instalacje Spółki: sortownia odpadów i surowców wtórnych; kwatera magazynowa dla jednorodnych grup odpadów; segment demontażu odpadów RTV i AGD; segment przerobu gruzu budowlanego; kompostownia pryzmowa odpadów zielonych; magazyn odpadów niebezpiecznych; elektrownia biogazowa; kompostownia halowa odpadów biodegradowalnych; segment demontażu odpadów wielkogabarytowych.

Spółka w tej chwili jest w fazie projektowania i wdrażania nowych inwestycji, które pozwolą na rozwój zakładu i jeszcze skuteczniejszą gospodarkę odpadami. Wśród nich m.in. budowa instalacji przetwarzania bioodpadów w procesie suchej fermentacji oraz kompostowni tunelowej przeznaczonej do kompostowania pofermentatu i frakcji podsitowej 0-80 mm.

Dla kogo Forum?

Do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy: reprezentantów spółek gminnych i prywatnych, przedstawicieli szeroko rozumianej branży komunalnej, związki międzygminne, przedsiębiorstwa gospodarki odpadami, przedsiębiorstwa wod-kan, przedstawicieli samorządów, organów administracji, reprezentantów sektora ciepłowniczego oraz energetycznego, organizacje odzysku, recyklerów, przedstawicieli środowiska naukowego oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z zakresu gospodarki komunalnej ze szczególnym uwzględnieniem aspektu regionalnego.

Organizatorem wydarzenia jest redakcja miesięcznika “Przegląd Komunalny”. Patronat branżowy nad Forum objęło Pomorskie Forum Wodociągowe.

Szczegóły wydarzenia na: wejherowo.abrys.pl.

Idź do oryginalnego materiału