Dynamicznie rozwijająca się branża biogazu potrzebuje wykwalifikowanej kadry, która na co dzień będzie czuwać nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji. Skorzystaj z okazji i już dziś zapisz się na Warsztaty dla operatorów biogazowni!
Warsztaty dla operatorów biogazowni odbędą się 14 kwietnia 2025 r. w Śniatach. Prowadzący szkolenie gwarantują najwyższy poziom merytoryczny. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami warsztatów podzielą się: prof. dr hab. inż. Jacek Dach, prof. UPL dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko, mgr inż. Marcin Pietrowski.
Eksperci:
dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w Katedrze Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, członkini Polskiego Stowarzyszenia Biometanu. Z branżą biogazową związana od 2005 r. (pierwsze biogazownie firmy Poldanor), specjalizuje się w problematyce substratowej, szczególnie w roślinach energetycznych i substratach II generacji oraz rolniczym wykorzystaniu pofermentu, Zamość/Lublin.
Prof. dr hab. inż. Jacek Dach, kierownik Laboratorium Ekotechnologii w Katedrze Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP) – największego w Polsce laboratorium biogazu. Twórca szkoły naukowej w zakresie fermentacji beztlenowej i kompostowania, a szerzej – biologicznych metod przetwarzania odpadów w energię. Ekspert współpracujący z rządem RP w zakresie gospodarki biogazem, biometanem i bioodpadami. Autor i współautor ponad 450 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Współautor 4 patentów i 6 zgłoszeń patentowych.
mgr inż. Marcin Pietrowski, dyrektor ds. Technicznych CH4LNG S.A., Global Renewable Energy Group, Inc./Biogas / Biometan. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży biogazowej. Podczas swojej kariery zawodowej brał czynny udział m.in. w prowadzeniu projektów budowy biogazowni rolniczych, nadzorach inwestorskiech budowanych obiektów, modernizacji i wdrażaniu innowacyjnych projektów biogazowych, prowadzeniu rozruchów nowych biogazowni, a także szkoleń pracowników biogazowni z zakresu obsługi codziennej zakładu oraz przygotowania nowych pracowników do prac na obiektach oddawanych do użytkowania.
Zarejestruj się już dziś!
W programie warsztatów:
- Biogazownie: substraty, obróbka wstępna, zwiększenie efektywności procesu, prof. dr hab. inż. Jacek Dach
- Poferment: aspekty prawne, zagospodarowanie, prof. UPL dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
- Wizyta na Biogazowni Śniaty
- Obsługa biogazowni rolniczej ,funkcjonowanie i zarządzanie, aspekty techniczne, mgr inż. Marcin Pietrowski Dyrektor ds. Technicznych CH4LNG S.A.
Sprawdź ofertę:
Zostań partnerem warsztatów!
Skontaktuj się z nami:
Honorata Janusz, 535 277 025, [email protected]