— Zachęcamy w formie loterii, gdzie można wygrać telewizor, laptopa, czy telefona. To są takie rzeczy, które namacalnie można zobaczyć na dniach gminy, gdzie wtedy są wręczane te nagrody, gdzie każdy z mieszkańców widzi, iż to się dzieje naprawdę — tłumaczy Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.
— Dużo osób ma świadomość tego, iż rozliczanie się w miejscu zamieszkania procentuje tym, iż ta gmina się rozwija — mówi Karolina Ożóg, skarbnik gminy Długołęka.
W Długołęce trwa kampania informacyjna, która ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat tego, jak ważne jest rozliczenie PIT w miejscu zamieszkania. Jak podkreśla wójt gminy Wojciech Błoński, chodzi o to, by pieniądze z podatków trafiły do budżetu gminy, a nie do innych miast.
— Warto się rozliczać w gminie Długołęka, bo te wszystkie pieniądze z PIT idą na inwestycje — wyjaśnia Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.
Wśród osób, które rozliczają się w gminie Długołęka, po raz trzeci w tym roku zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
— W zeszłym roku z wielką przyjemnością zawieźliśmy ogromny telewizor osobiście do pana, który wygrał, nie był w stanie przyjechać po ten telewizor na Dni Gminy Długołęka— mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka
W archiwalnym nagraniu przekazanym przez gminę Długołęka słyszymy:
„Szanowni Państwo, jesteśmy u laureata tego wielkiego telewizora, 75-calowego. Rozliczył się pan w gminie Długołęka, czyli warto, godnie z hasłem „Rozlicz PIT w Gminie Długołęka”. Warto ? — pyta na nagraniu wójt.
— Tutaj mieszkam, tutaj się rozliczam. Warto — odpowiada zwycięzca ubiegłorocznej loterii.
— Bardzo Panu dziękuję i gratuluję w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców gminy — dodaje wójt”.
Rozliczenie PIT w Długołęce przez mieszkańców gminy to realny wpływ na to, co dzieje się w okolicy i jakie inwestycje są realizowane.
— Siedem procent dochodów mieszkańców zamieszkałych na terenie gminy zasila nasz budżet. Dla naszej gminy jest to 195 milionów złotych w tym roku, co stanowi ponad połowę wszystkich dochodów, które gmina pozyskuje. Są one przeznaczane oczywiście głównie na inwestycje, ale także na rozwój oświaty, szkolnictwa, naszych żłobków i przedszkoli — wyjaśnia Karolina Ożóg, skarbnik gminy Długołęka.
Na przestrzeni lat liczba osób, jaka rozlicza się w gminie, stale rośnie.
— Bo ludzie wiedzą, iż naprawdę inwestujemy. Naprawdę inwestujemy w naszą infrastrukturę, w oświetlenie chodniki, drogi, żłobki, przedszkola, szkoły i to jest widoczne — podkreśla Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.
— Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do tego, aby w rozliczeniu rocznym podawali swój adres zamieszkania, nie adres zameldowania — przypomina Karolina Ożóg, skarbnik gminy Długołęka.
— Warto, bo tutaj jest naprawdę fajnie. Tutaj mamy piękny napis: Gmina Długołęka, tu jest pięknie, tu jest naprawdę pięknie. Tu jest fajny klimat do tego, żeby zamieszkać i żyć i do tego, żeby rozliczyć PITw naszej gminie — mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.