Republikanie wyrzucili rasistę ze swojej partii. Próbował zachować anonimowość

4 godzin temu

Luke Meyer, pracownik Donalda Trumpa pełniący funkcję dyrektora terenowego Partii Republikańskiej w zachodniej Pensylwanii, został zwolniony w piątek, gdy ujawniono jego poglądy związane z białą supremacją. Portal Politico poinformował, iż zidentyfikował Meyera, 24-letniego pracownika z Pensylwanii, który przez pięć miesięcy pracował dla byłego prezydenta, jako internetowego nacjonalistę działającego pod pseudonimem Alberto Barbarossa.

Według doniesień, Meyer współprowadzi podcast Alexandria razem z Richardem Spencerem, organizatorem wiecu neonazistów Unite the Right, który odbył się w 2017 roku w Charlottesville w stanie Wirginia. Meyer regularnie wyraża w nim rasistowskie poglądy.

Krył się przed republikanami

Dlaczego nie możemy na przykład sprawić, by Nowy Jork znów stał się biały? Dlaczego nie możemy oczyścić i odzyskać Miami? – pytał w czerwcu Barbarossa podczas nagrywania podcastu. – Nie mówię, iż musimy być w 100% jednorodni. Nie mówię, iż musimy być Koreą Północną, Japonią czy czymś takim. Powrót do 80%, 90% białych byłby prawdopodobnie najlepszym, na co moglibyśmy liczyć, w pewnym stopniu.

Po przedstawieniu mu przez Politico dowodów łączących go z postacią Barbarossy, Meyer przyznał, iż rzeczywiście posługiwał się tym pseudonimem. Przyznał też, iż ukrywał swoją tożsamość w sieci przed członkami Trump Force 47, czyli zespołu kampanii Trumpa odpowiedzialnego za mobilizację wolontariuszy.

Meyer został zatrudniony w czerwcu przez Partię Republikańską w Pensylwanii, jednak w zeszłym tygodniu został zwolniony. Informację tę potwierdziła Partia Republikańska w wiadomości tekstowej wysłanej do Washington Post.

Czym jest biała supremacja?

Biała supremacja to przekonanie, iż biali ludzie są lepsi od przedstawicieli innych ras i dlatego powinni nad nimi dominować. Sprzeciwiają się oni m.in. mieszaniu ras, uważając to za niszczenie naturalnej ewolucji. Zachowanie czystości krwi to najważniejszy dogmat takich ugrupowań, choć nie można mówić tu o jednym zestawieniu poglądów i zasad. Niektórzy twierdzą, iż nie chcą krzywdzić osób innych ras, ale jedynie dążyć do czystości genetycznej. W krajach niemieckojęzycznych biała supremacja przybiera często postać ugrupowań neonazistowskich.

Część rasistowskich ruchów nawiązuje do chrześcijaństwa lub neopogaństwa, ale nie wszystkie. Najpopularniejsze ugrupowanie z USA, Ku Klux Klan, proponuje segregację rasową nieopartą o motywy religijne.

Idź do oryginalnego materiału