Rekordowa frekwencja na Kongresie 60 Milionów w Miami

bialyorzel24.com 2 miesięcy temu

To były bardzo udane i owocne trzy dni. Padł kolejny rekord frekwencji uczestników – tak w rozmowie z „Białym Orłem” podsumowuje lutową edycję Kongresu 60 Milionów w Miami Zbigniew Klonowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego wydarzenia. Kolejny, globalny zjazd Polonii odbędzie się w Chicago.

Na kongresie pojawiło się 115 prelegentów z rozmaitych branż. Fot. 60mln.pl

15. edycja Kongresu 60 Mln odbyła się w pierwszych dniach lutego w Miami (już po raz szósty), toteż największą frajdę mieli uczestnicy, którzy przybyli z krajów, w których panowały zimowe temperatury. Imprezę zorganizowano w James L. Knight Center. W gościnnych salach kompleksu rozrywkowo-kongresowego zjawiło się w sumie 385 uczestników zjazdu, w tym 115 prelegentów, reprezentujących szeroki przekrój branż.

Budowanie siły i promocja

Kongres tradycyjnie stanowił wyjątkową okazję dla Polaków i Polonii z całego świata, aby połączyć siły, wymienić doświadczenia i stworzyć nowe możliwości biznesowe – mówi Zbigniew Klonowski, który od ponad pięciu lat współtworzy Kongres wraz z Kamilem Szymańskim (obecny prezes) i Gregorym Frycem.

Panowie uznali, iż jedna z największych diaspor na świecie – sześćdziesięciomilionowa społeczność Polaków – potrzebuje platformy do wymiany pomysłów, oferowania rozwiązań, które doprowadzą do rozwoju relacji biznesowych, społecznych w ramach sieci międzynarodowych kontaktów.

Program Kongresu obfitował w interesujące panele podzielone na bloki tematyczne. Fot. 60mln.pl

Misją kongresu jest budowanie siły i promocja Polski, budowanie jej dobrego imienia, pozycji. Uświadamiamy zagranicznym partnerom, jak Polska dziś wygląda, kim jesteśmy jako Polacy, co osiągnęliśmy – tłumaczył Klonowski w rozmowie z portalem Instytutu Spraw Obywatelskich.

Fot. 60mln.pl

Skutek wojny na Ukrainie

Piętnasta edycja Kongresu 60 Milionów skupiła się między innymi na polskich startupach o potencjale globalnym, oferując nie tylko możliwość promocji, ale także szansę nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami oraz możliwość zakładania firm na terenie Stanów Zjednoczonych.

Był czas, iż mieliśmy w USA mocniejszą pozycję aniżeli ma to miejsce obecnie – zauważa Klonowski. – Organizowaliśmy kongresy w Europie, w Londynie, w Berlinie, w Polsce, ale w 2024 roku koncentrujemy się na Stanach Zjednoczonych. Kolejna edycja odbędzie się Chicago w październiku – zapowiada.

Fot. 60mln.pl

Lokalizacja tegorocznych kongresów Polonii jest m.in. pochodną wojny na Ukrainie, która spowodowała, iż Polska została zauważona w świecie. – Zachowanie na początku wojny, skierowanie pomocnej dłoni do Ukraińców przysporzyło Polakom szacunku, odbiło się szerokim echem. Nie ma powodu, aby nie próbować wykorzystać tego pozytywnego wizerunku – stwierdza współzałożyciel Kongresu.

Integracja na jachcie

Kongres w Miami gościł już po raz szósty. Trwał trzy dni, które wypełnił bardzo bogaty program. Zaproszeni prelegenci podzielili się na dwie kategorie: 61 z Business Day i 54 z Congress Day, zapewniając zróżnicowaną perspektywę na bieżące trendy i wyzwania w biznesie.

Integracja podczas Yacht Party. Fot. 60mln.pl

Kongres objął osiemnaście różnorodnych formatów wydarzeń – informuje Klonowski. – Uczestnicy uczestniczyli w takich wydarzeniach jak Business Day, Welcome Reception, Congress Day, Yacht Party na luksusowym jachcie, sesji spotkań networkingowych w ramach Business Matchmaking czy spotkaniach jeden na jeden – wymienia.

Prezydent na plaży

Osobną atrakcją dla uczestników zjazdu Polonii okazała się wizyta w Miami prezydenta Lecha Wałęsy. Legendarny przywódca Solidarności skończył niedawno 80 lat, ale w ciepłym klimacie Florydy czuł się doskonale i imponował formą.

Lech Wałęsa był osobną atrakcją dla uczestników kongresu. Fot. 60mln.pl

Pan Lech miał czas dla organizatorów kongresu, spotkał się z Polonią, rozdawał autografy, pozował do zdjęć, a gdy w końcu wygospodarował trochę wolnego, relaksował się na molo i na plaży, gdzie spacerował wspomagając się kijkami do nordic walkingu.

Z panem prezydentem mieliśmy ważne spotkanie na działce PACOM. Mam nadzieję, iż przysłuży się ono do rozpoczęcia budowy Polonia Center – stwierdza Klonowski.

Lech Wałęsa w wolnej chwili zażywał spacerów nad Atlantykiem. Fot. 60mln.pl

Warto dodać, iż wyjątkowość Kongresu podkreśliła również uroczystość wręczenia statuetki Ambasadora Kongresu, którą osobiście odebrała Beata Drzazga, założycielka firmy BeteMed.

Fot. 60mln.pl

Rajd Maluchów

Jednym z gości Kongresu był Rafał Sonik. Jak przystało na triumfatora Rajdu Dakar (2015 rok, w kategorii quadów), pan Rafał zadbał o motoryzacyjną oprawę kongresu. Z jego inicjatywy na ulicach Miami odbył się niecodzienny Rajd Maluchów, czyli Fiatów 126p. W latach 70., na początku tzw. „epoki gierkowskiej”, stanowiły obiekt pożądania amatorów czterech kółek nad Wisłą. Po tych ciasnych (ale własnych) czterośladach, które od zera do setki przyspieszały w 50 sekund (sic!), nie ma już prawie śladu na polskich drogach. W Miami ich widok wzbudzał oczywiste zdziwienie u przechodniów, a dla starszej generacji Polonii stanowił asumpt, by cofnąć się pamięcią do czasów młodości.

Rajd Fiatów 126p był pomysłem Rafała Sonika, triumfatora Rajdu Dakar. Fot. 60mln.pl

Do zobaczenia w Chicago

Kongres w Miami nie tylko umocnił istniejące więzi między przedsiębiorcami polonijnymi na świecie, ale także otworzył nowe ścieżki współpracy, stając się kamieniem milowym w kalendarzu międzynarodowych wydarzeń biznesowych – mówi Zbigniew Klonowski.

Z jego pomocą uczestnicy mogli nie tylko poszerzyć wiedzę i sieć kontaktów, ale również zainspirować się do dalszego rozwoju i innowacji w swoich przedsiębiorstwach. Naszym głównym zadaniem na przyszłość jest to, aby trzymać rękę na pulsie, dostrzegać zmiany wokół i reagować na nie – dodaje przewodniczący komitetu organizacyjnego zjazdu Polonii.

XVI edycja Kongresu 60 Milionów odbędzie się w dniach 18-20 października.

Tomasz Ryzner

Kongres 60 Milionów Miami 2024 w liczbach:

  • 385 uczestników
  • 115 prelegentów (61 Business Day, 54 Congress Day)
  • 45 partnerów, podmiotów współpracujących i patronujących
  • 18 formatów eventowych, networkingowych i biznesowych: Rejs, Welcome Party, konferencja biznesowa, kongres gospodarczy, panele dyskusyjne, Spotkania 1:1, Power Speech, Fire Chat, Round Tables, Spotkanie z Lechem Wałęsą, matchmaking 1:1 dla Corporate Connection, Uroczystość wręczenia statuetki Ambasadora Kongresu dla Beaty Drzazgi (CEO BetaMED), Wystąpienie Chairman Oliver G. Gilbert z Miami Dade County, Startup Pitches, Business Pitches, Konkurs z nagrodami, Rajd Maluchów, event plenerowy, DJ z live act.
  • 6 wydarzeń głównych: Business Day, Welcome Party, Congress Day, Yacht Party, Impact Day, Rajd Maluchów.
Idź do oryginalnego materiału