We wtorek odbyło się zebranie członków Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, które zostało podzielone na dwie części.
Pierwsza z nich obejmowała zebranie Zarządu Związku, podczas którego podjęto cztery uchwały. Następnie miało miejsce Walne Zebranie Członków Związku, w ramach którego przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zaprezentowali informacje dotyczące wdrażania programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027. Przewodniczący Związku przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu, a uczestnicy podjęli trzy uchwały, w tym dotyczącą planu finansowego na rok 2025.
Powiat Gliwicki podczas zebrania reprezentowali Wicestarosta Paweł Bryła oraz Joanna Piktas, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszy i Zamówień Publicznych. Spotkanie stanowiło okazję do omówienia kluczowych kwestii związanych z rozwojem regionu oraz współpracy między członkami Związku.
Info: Powiat Gliwicki





![Poseł Grabowski stanął przy torach. Zwrócił się do wiceministra [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/mg-0.jpg)
![„Kurpie, jesteście dumni". Spotkanie Konfederacji w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/polit.png)






