Radny Dariusz Wencepel powalczy o prezydenturę w Tychach. „Mała Ojczyzna” pokazała program i kandydatów do rady

6 miesięcy temu

Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną chce mieć swojego prezydenta. Zaprezentowało też kandydatów do Rady Miasta Tychy i kilkanaście najważniejszych punktów swojego programu – w tym budowę basenu otwartego i uruchomienie oddziału urazowego dla dzieci.

Kandydatem na Urząd Prezydenta Miasta Tychy został prezes STNMO, Dariusz Wencepel.

„Komitet Wyborczy Tychy – Naszą Małą Ojczyzną stworzył bardzo dobry program oparty na dotychczasowej pracy dla miasta i wiedzy o tym co jeszcze trzeba zrobić. Komitet TNMO wystawia 35 kandydatów do Rady Miasta Tychy oraz kandydata na Urząd Prezydenta. Nasi kandydaci znają potrzeby lokalnych społeczności z których się wywodzą i chcą dla nich pracować w nadchodzącej kadencji. Tychy są miastem, które zawdzięcza swoją pozycję mieszkańcom i przedsiębiorcom, którzy w codziennej pracy mają ogromny wkład w rozwój naszego miasta” – mówił Dariusz Wencepel w trakcie konferencji na Rynku w Starych Tychach. „Najbliższe 4 tygodnie czeka nas czas wytężonej pracy, wielu spotkań i rozmów z mieszkańcami. Nasze miasto potrzebuje zmiany, potrzebuje radnych społeczników za którymi nie stoi Poseł, Senator czy Marszałek Sejmu” – dodał.

Konferencja STNMO / fot. Tychy24.net
1 of 4
Konferencja STNMO / fot. Tychy24.net
Konferencja STNMO / fot. Tychy24.net
Dariusz Wencepel / fot. Tychy24.net
Konferencja STNMO / fot. Tychy24.net

Liderami na listach wyborczych STNMO są: Dariusz Wencepel, Edyta Danielczyk, Jarosław Gembka, Klaudiusz Slezak, Paweł Porszke.

W swoim programie STNMO ma ostry sprzeciw wobec budowy spalarni w Tychach, na listach do radny znajduje się m.in. Agnieszka Amszej, która jest jednym z wiodących głosów sprzeciwu wobec tej inwestycji. Od wielu lat w programie wyborczym Stowarzyszenie ma też budowę basenu otwartego i parkingu wielopoziomowego na Paprocanach. Wrócił też postulat powstanie oddziału urazowego dla dzieci w Megrez, rozwój budownictwa społecznego, stworzenie tzw. karty mieszkańca, audyt ITS i usprawnienie komunikacji w mieście. Zwiększenie nakładów na infrastrukturę drogową czy budowa nowego żłobka w mieście.

Idź do oryginalnego materiału