Radny Arkadiusz Guziak (PiS): Nie chcę uczestniczyć w politycznej walce Platformy Obywatelskiej o wpływy

2 dni temu

Do wyników głosowania w sprawie nieudzielenia absolutorium burmistrzowi gminy Goleniów Krzysztofowi Sypieniowi odniósł się w mediach społecznościowych radny Prawa i Sprawiedliwości – Arkadiusz Guziak. W swojej wypowiedzi próbuje odpowiedzieć między innymi na pytanie o to, komu wynik głosowania służy.

Arkadiusz Guziak, przypomnijmy, w trakcie sesji absolutoryjnej wycofał swoje niedawne, opublikowane w mediach społecznościowych stanowisko, dotyczące wycofania poparcia dla burmistrza i ostatecznie zagłosował za udzieleniem absolutorium, dodając, iż to wyraz odpowiedzialności za przyszłość gminy.

Teraz odniósł się do tematu szerzej, publikując swoją wypowiedź na Facebooku.

– Podczas sesji musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, komu tak naprawdę służy dzisiaj próba obalenia burmistrza. I doszedłem do wniosku, iż największym beneficjentem takiej sytuacji byłaby dziś Koalicja dla Gminy, której człon stanowią radni związani lub sympatyzujący z Platformą Obywatelską. Nie mam wątpliwości, iż ich celem nie jest budowanie nowej jakości w samorządzie, ale odzyskanie wpływu i powrót do polityki, którą mieszkańcy Goleniowa już wszyscy dobrze znają. Ja nie chcę uczestniczyć w politycznej wojnie Platformy i walki o jej wpływy. Nie chcę, aby Goleniow stał się polem walk między grupami i interesami. Nie chcę również, aby mieszkańcy stali się jedynie widzami kolejnego politycznego spektaklu. Dlatego mój głos był głosem odpowiedzialności. Nie był głosem za wszystkim, co robi burmistrz, był głosem przeciwko oddaniu incjatywy środowiskom skupionym wokół Koalicji dla Gminy i Platformy Obywatelskiej, które dziś bardziej niż rozwiązywaniem problemów mieszkańców zajmują się budowaniem politycznego zaplecza – mówi A. Guziak.

Całą wypowiedź radnego Guziaka obejrzeć możecie poniżej.

Idź do oryginalnego materiału