Radni Powiatu Nakielskiego udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu

1 godzina temu

Wczoraj, 24 czerww salce konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego, której przewodniczył Zbigniew Sabaciński. Na początku rani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego wieloletniego radnego Rady Powiatu Nakielskiego Radzisława Panka. Po sprawozdaniu starosty nakielskiego z realizacji uchwał zarządu powiatu, rady powiatu i działalności międzysesyjnej zarządu radni wysłuchali informacji o stanie sanitarnym w powiecie nakielskim za 2025 rok, którą przedstawiła Ilona Świstowska Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna w Nakle nad Notecią. Zapoznali się również z informacją Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nakle nad Notecią w zakresie wykonywanych zadań. Główne punkty wczorajszej sesji to rozpatrzenie Raportu o stanie powiatu za 2025 roku, sprawozdania z wykonania budżetu za 2025 rok, sprawozdania finansowego za 2025 rok. Po przedstawieniu opinii Składu Orzekającego nr 1 Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy, opinii Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Nakielskiego i dyskusji, radni przyjęli sprawozdania oraz udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu Nakielskiego 15 głosami za i 5 głosami wstrzymującymi. oraz udzielili absolutorium za 2025 rok.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Idź do oryginalnego materiału