W gdańskiej Radzie Dzielnicy Piecki-Migowo zrobiło się gorąco. Część radnych chce odwołania Macieja Świderskiego, przewodniczącego zarządu dzielnicy związanego z Koalicją Obywatelską. Wniosek już trafił na stół, Komisja Rewizyjna uznała zarzuty za zasadne, ale do głosowania nie doszło. Powód? Nie odbyło się wymagane statutem wysłuchanie przewodniczącego. To nie jest spór o wielką politykę. Przynajmniej formalnie. Chodzi o dzielnicową codzienność: odpowiedzi na wiadomości, terminy wydarzeń, sprawy budżetowe, ławki, place zabaw i informowanie mieszkańców. Czyli wszystko to, co lokalnie bywa ważniejsze niż partyjne szyldy. Radni chcą odwołania przewodniczącego Wniosek o odwołanie Macieja Świderskiego został złożony 9 czerwca 2026 r. Podpisało się pod nim
Radni mają dość! Chcą odwołać przewodniczącego zarządu z KO w Gdańsku
wbijamszpile.pl 7 godzin temu
- Strona główna
- Polityka lokalna
- Radni mają dość! Chcą odwołać przewodniczącego zarządu z KO w Gdańsku
Powiązane
Sprawa Kacprzyka trafi do sądu lekarskiego
1 godzina temu
Ford odpiera krytykę i broni swoich planów
3 godzin temu
Polecane
BENJI – Forever Never Came
2 godzin temu
Ciepłe letnie wieczory
2 godzin temu
Dzisiaj na Paproci
2 godzin temu
Las Młochowski Biega - 19.09.2026
3 godzin temu
Mopsikobus będzie na Juliuszu
3 godzin temu














