Mieszkańcy gdańskich dzielnic Przeróbka i Stogi muszą przygotować się na przerwę w dostawie ciepła i ciepłej wody. GPEC zaplanował prace techniczne związane z przełożeniem ciepłociągu spod konstrukcji mostu Siennickiego na jego powierzchnię. Przerwa w ogrzewaniu ma związek z pogarszającym się stanem technicznym mostu, który zagraża sieci ciepłowniczej. W ramach działań prewencyjnych GPEC udostępni mieszkańcom przenośne grzejniki i farelki, aby ułatwić przetrwanie zimowej doby bez ogrzewania.
Instalacja ciepłownicza w tej chwili znajduje się pod mostem Siennickim. Ze względu na pogarszający się stan techniczny tego obiektu, istnieje ryzyko rozszczelnienia rur i poważnej awarii. Aby temu zapobiec, GPEC zdecydował się na prewencyjne przeniesienie ciepłociągu na powierzchnię mostu. Taka decyzja została podjęta, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i ciągłość dostaw ciepła w dłuższej perspektywie.
Przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody rozpocznie się w środę, 15 stycznia, o godzinie 22.30 i potrwa do nocy z czwartku na piątek. Prace techniczne zostały zaplanowane w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców. Jadwiga Grabowska, rzeczniczka GPEC, zapewnia, iż firma zrobi wszystko, aby zakończyć je możliwie najszybciej.
Przerwa w ogrzewaniu. Wsparcie dla mieszkańców
Aby pomóc mieszkańcom przetrwać czas bez ogrzewania, GPEC udostępni bezpłatnie grzejniki i farelki elektryczne. Wypożyczalnie urządzeń znajdą się w dwóch lokalizacjach:
- Bibliotece na Przeróbce, przy ul. Krynicznej 20,
- Bibliotece na Stogach, przy ul. Szpaki 1.
Sprzęt można wypożyczać 14 i 15 stycznia w godzinach 8.00-12.00 oraz 16.00-19.00. Do wypożyczenia wymagany jest dowód osobisty.
Mieszkańcy, którzy mają pytania dotyczące przerwy, mogą kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta GPEC telefonicznie pod numerem 58 52 435 80 lub mailowo na adres [email protected].
Czytaj więcej: Most Siennicki zamknięty. Mieszkańcy bez głosu
Ciepłociąg na powierzchni mostu – szybkie rozwiązanie problemu
Przełożenie ciepłociągu spod mostu na jego powierzchnię pozwala w krótkim czasie ograniczyć ryzyko uszkodzeń sieci ciepłowniczej. Prace mają charakter prewencyjny i zostały zainicjowane, aby uniknąć większych problemów w przyszłości. Jak wskazuje GPEC, ewentualna awaria obecnej instalacji mogłaby trwać tygodniami, co byłoby szczególnie dotkliwe zimą.
mn