Prorodzinny projekt Konfederacji. Karina Bosak złożyła propozycję ustawy wydłużającą urlop macierzyński

11 miesięcy temu

Karina Bosak — przewodnicząca Zespołu ds. Opieki Okołoporodowej ogłosiła projekt ustawy wydłużający urlop macierzyński dla matek wcześniaków. Propozycja spotkała się niestety z krytyką skrajnie liberalnych wyborców Konfederacji.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie, Karina Bosak ogłosiła inicjatywę mającą na celu wsparcie matek dzieci przedwcześnie urodzonych. Ponad 20 tysięcy matek rocznie rodzi w Polsce przedwcześnie, ale nie mogą one pozostać w szpitalu ze swoimi dziećmi z powodu zbyt krótkiego urlopu macierzyńskiego, który nie uwzględnia ich trudnej sytuacji (długość urlopu macierzyńskiego zależy wyłącznie od liczby urodzonych dzieci).

Projekt ustawy zakłada wydłużenie urlopu macierzyńskiego, zaczynając go dopiero od momentu opuszczenia szpitala przez matkę i dziecko. To istotna zmiana, mająca na celu dostosowanie prawa do rzeczywistych potrzeb matek wcześniaków.

Karina Bosak podkreśliła wagę tej inicjatywy, zwracając uwagę na trudności, z jakimi borykają się matki dzieci przedwcześnie urodzonych. Projekt ma na celu skrócenie okresu oddzielenia matki od dziecka oraz umożliwienie im pełniejszego korzystania z czasu przeznaczonego na opiekę macierzyńską.

Klaudia Domagała, pełnomocniczka ds. opieki okołoporodowej, poinformowała, iż do konsultacji projektu zostali zaproszeni przedstawiciele różnych instytucji, w tym rzecznik praw pacjenta, Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, organizacje pozarządowe, lekarze i położne.

Krytyka ze strony skrajnych liberałów

Projekt wpierający polską dzietność spotkał się z krytyką niektórych liberalnych wyborców Konfederacji, którzy zarzucili ugrupowaniu... politykę socjalistyczną.

Jesteście lewicowi, po prostu trzeba to nareszcie głośno mówić. RN to nie jest prawica, to socjaliści — napisał Marcin Raszkowski, podpisany na Twitterze jako »korwinista«.

Prawicą nie jest ten kto dba o rodzinę, wartości chrześcijańskie, państwo narodowe i prawo do życia, a ten który chce obniżyć podatki i nie dawać wsparcia rodzinom, bo jak od państwa to złe ????????

Zaskoczę, ale to zwykły liberalizm, który może mieć odcienie i prawicowe i lewicowe.

— Rafał Buca ???????? (@Rafal_Buca) January 15, 2024

Negatywnie o propozycji ustawy wyraził się też między innymi Sebastian Ross, wiceprezes Nowej Nadziei w Londynie.

Teraz już wiecie, po co powstała Konfederacja? Żebyście czuli się zaopiekowani przez państwo! — czytamy we wpisie Sebastiana Rossa, komentującego film Kariny Bosak o projekcie ustawy.

Już teraz wiecie, po co powstała Konfederacja? Żebyście czuli się zaopiekowani przez państwo! pic.twitter.com/GmIRftLbui

— Shrimp Terminator ???????????????? (@SebRoss4) January 16, 2024

Liberałowie błędnie rozpatrują idee polityczne wyłącznie w kategoriach ekonomicznych, nie zwracając żadnej uwagi na tradycje i obyczaje. Wyznacznikiem prawicy nie jest ani wolność, ani kapitalizm, ale stosunek do Boga, rodziny, tradycji oraz państwa. Polska prawica powinna zdecydowanie popierać wszelkie programy prodzietne i prorodzinne. Nasz kraj ma ogromny problem z demografią, przyrost naturalny wynosi jedynie 0,4 proc. Przysparza to nie tylko problemów socjalnych, jak niewypłacalność systemu emerytalnego, ale również grozi zwyczajnym wymieraniem naszego narodu.

Powołany zespół ds. opieki okołoporodowej to krok w dobrą stronę. Wydłużenie urlopu macierzyńskiego powinno być początkiem reformy polityki prorodzinnej. Potrzebujemy ulg podatkowych dla wielodzietnych dzieci i wsparcia socjalnego, ale dopiero od drugiego lub trzeciego dziecka, aby rzeczywiście programy demograficzne zachęcały do posiadania dzieci.

Narodowcy.net/konfederacja.pl

Idź do oryginalnego materiału