W Gorzowie powstanie nowy szlak przyrodniczo-edukacyjny i zrealizowane zostaną dwie inwestycje wspierające system zagospodarowania wód opadowych. Miasto pozyskało na te cele 5,7 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich – informuje gorzowski magistrat.
Projekt „Ochrona bioróżnorodności w parku leśnym w północnej części Miasta Gorzowa Wielkopolskiego” zakłada budowę ok. czterokilometrowego szlaku przyrodniczo-edukacyjnego na terenach dawnego poligonu wojskowego, który w przyszłości połączy się z Trasą Siedmiu Wzgórz. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta:
Na nowym szlaku mają się znaleźć m.in. budki dla ptaków i nietoperzy, nasadzenia drzew i krzewów, tablice edukacyjne, drewniane modele grzybów i zwierząt oraz elementy małej architektury.
Projekt jest warty prawie 3,8 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie ponad 3,2 mln zł.
Drugie zadanie dotyczy budowy systemów zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. adekwatne instalacje powstaną przy Szkole Podstawowej nr 21 i Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną:
Koszty tego projektu to prawie 3 mln zł, a przyznane dofinansowanie to niemal 2,5 mln zł.

2 tygodni temu

![Biometan to nie tylko biznes, ale przede wszystkim odpowiedzialność społeczna [WIDEO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/olaf-okladka.jpg)






![„Tu mówi papież”. Leon XIV przejął kokpit samolotu [WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/HKafiGKXQAAD_b2.jpg)






.webp)
