Polska zabiega w Brukseli o dziesiątki miliardów złotych, które będą miały fundamentalne znaczenie dla transformacji energetycznej i uniezależnienia Polski od importowanych paliw kopalnych w następnej dekadzie – poinformowała na platformie X minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Chodzi o utworzenie koalicji państw UE na rzecz zwiększenia środków unijnych na finansowanie transformacji.