Polityczny plan środy: premier i wicepremier w Turowie, konferencja Glapińskiego, Błaszczak na uroczystym wyprowadzeniu z linii montażu pierwszego egzemplarza myśliwca FA-50 dla Polski, pierwsza wspólna inicjatywa legislacyjna #TrzeciaDroga

3 miesięcy temu

- Nie ma naszej zgody na bezprawie, jakim jest dzisiejsza decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o wstrzymaniu prac w kopalni w Turowie. Nie możemy jej zrealizować i zrobimy wszystko, żeby ją uchylić. Osiem procent energii w Polsce jest produkowane w Turowie. Efektem tego wyroku jest zawieszenie koncesji, która pozwala na wydobycie węgla po 2026 roku. Będę jutro w Turowie razem z Jackiem Sasinem, by wyrazić nasz sprzeciw wobec tego skandalicznego wyroku - poinformował premier Mateusz Morawiecki.


Na około 9:50 przewidziano wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera i szefa MAP Jacka Sasina.


Szef MON Mariusz Błaszczak będzie w środę asystował w rolloucie - uroczystym wyprowadzeniu z linii montażu Korea Aerospace Industries Faktory - pierwszego egzemplarza lekkiego myśliwca FA-50 z 48 zamówionych w zeszłym roku samolotów dla Sił powietrznych RP.


O 12:00 senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej rozpatrzy ustawę o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów - czyli tzw. 14. emeryturę, a o 13:00 - ustawę o świadczeniu wspierającym.


O 12:30 w Warszawie odbędzie się briefing prasowy z udziałem przewodniczącego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz posła PSL Dariusza Klimczaka. Temat: Inwestycja w naszą przyszłość. Pierwsza wspólna inicjatywa legislacyjna #TrzeciaDroga.


O 15:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa NBP Adama Glapińskiego poświęcona ocenie bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce.
Idź do oryginalnego materiału