Koalicja Obywatelska rozpoczyna ofensywę terenową w województwie świętokrzyskim. W sobotę (27 czerwca) w Busku-Zdroju uroczyście otwarto nowe biuro poselskie partii. Ma to być miejsce dialogu na temat rozwoju miasta i regionu.
Jak przekonywał poseł Artur Gierada przewodniczący regionalnych struktur KO, biuro umożliwi mieszkańcom tej części województwa osobisty kontakt ze wszystkimi świętokrzyskimi parlamentarzystami należącymi do klubu Koalicji Obywatelskiej.
– Każdy z nas zajmuje się w Sejmie innymi sprawami – pani minister Marzena Okła-Drewnowicz kwestiami senioralnymi, Roman Giertych to tropiciel, prawnik, z kolei Lucjan Pietrzczyk jest ekspertem od edukacji i infrastruktury. W moim zakresie są zaś sprawy bezpieczeństwa, gospodarka, nowoczesne technologie – przedstawił Artur Gierada.
Oprócz posłów w biurze partii w Busku dyżurować będą też radni. Politycy zapraszają do współpracy wszystkich mieszkańców miasta i powiatu zainteresowanych sprawami lokalnej społeczności oraz działalnością publiczną.
– Jako partia polityczna jesteśmy przede wszystkim dla ludzi. Musimy pamiętać, iż jesteśmy po to, żeby ludziom służyć i być blisko nich. Nasze biura również mają służyć ludziom – tłumaczył przewodniczący.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz reprezentanci struktur KO z rejonu Ponidzia. Zdaniem posła Lucjana Pietrzczyka, miasto i cały powiat zyskają na planowanych inwestycjach kolejowych.
– Busko stanie się bardzo poważnym węzłem komunikacyjnym i nie mówimy tylko o przewozach pasażerskich. To jest wyjazd na Podkarpacie przez Tarnów, na Nowy Sącz, oraz Słowację i dalej, na południe Europy. To jest również kontakt z Ukrainą – przekonywał parlamentarzysta.
Otwarciu biura KO towarzyszył przejazd rowerowy ulicami miasta, który zainaugurował pierwszą „Buską Masę Krytyczną”. Inicjatywa wzorowana na wydarzeniu organizowanym od lat w Kielcach, ma na celu promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej, ochronę terenów zielonych i dostosowywanie inwestycji miejskich do potrzeb mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów.



5 godzin temu










![Barwna parada rozpoczęła II Ostrołęckie Spotkania z Folklorem! [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/dsc05679.jpg)
