Koalicja PiS z Konfederacją Korony Polskiej Grzegorza Brauna? Przemysław Czarnek komentuje
W piątek 11 lipca poseł PiS Przemysław Czarnek wystąpił na antenie Radia Wnet. Czarnek został zapytany, czy po wyborach parlamentarnych w 2027 roku Prawo i Sprawiedliwość może utworzyć koalicję z Konfederacją Korony Polskiej, partią, której prezesem jest Grzegorz Braun. - Pytanie, jak będzie wyglądał przyszły Sejm po wyborach, ilu będzie miał posłów i czy w ogóle będzie miał posłów Grzegorz Braun, czyli Konfederacja Korony Polskiej - odparł Przemysław Czarnek.
REKLAMA
Przemysław Czarnek o współpracy PiS z partią Brauna w tej kadencji: Nie widzę żadnych przeszkód
Czarnek odniósł się też do ewentualnej współpracy PiS z partią Brauna jeszcze w tej kadencji Sejmu. - W tym Sejmie, gdyby miała się zbierać większość, to ja nie widzę żadnych przeszkód, aby w tej większości był również poseł Skalik, Fritz i Zawiślak, z którymi mam bardzo dobre relacje - powiedział Przemysław Czarnek. Włodzimierz Skalik, Roman Fritz oraz Sławomir Zawiślak to posłowie należący do Konfederacji Korony Polskiej.
Zobacz wideo Poglądy Brauna. Co przyciągnęło wyborców?
Czarnek twierdzi, iż nie słyszał wypowiedzi Brauna na temat komór gazowych w Auschwitz
Przemysław Czarnek został też zapytany o antysemicką wypowiedź Grzegorza Brauna, która padła w Radiu Wnet. W czwartek 10 lipca Braun udzielił stacji wywiadu z okazji 84. rocznicy pogromu w Jedwabnem. Grzegorz Braun stwierdził w trakcie rozmowy, iż "Auschwitz z komorami gazowymi to niestety fake". Czarnek skomentował jedynie, iż nie słyszał wypowiedzi Brauna na temat obozu Auschwitz-Birkenau.
Antysemickie wypowiedzi Grzegorza Brauna. Prokuratura bada sprawę
Grzegorz Braun podczas rozmowy w Radiu Wnet stwierdził również, iż oficjalne uroczystości w Jedwabnem to "akt antypolskiej, żydowskiej propagandy z celebrą państwową i osłoną policyjną". Braun pojawił się w czwartek w Jedwabnem, aby wziąć udział w "alternatywnej uroczystości". W jej trakcie doszło do incydentu, który opisała ambasada Izraela w Polsce. "Niestety, podczas tzw. 'alternatywnej uroczystości' i odsłonięcia tzw. 'nowego pomnika' byliśmy świadkami gorszącego widowiska. Zamiast uczczenia pamięci ofiar, mieliśmy do czynienia z manipulacją. Padły antysemickie hasła i propalestyńskie slogany, które wzbudzają nienawiść i potwierdzają, iż temat Holokaustu jest wciąż upolityczniany i wykorzystywany do zakłamywania historii" - przekazano na X. Warto podkreślić, iż zaprzeczanie Holokaustowi na gruncie polskiego prawa jest przestępstwem. Sprawę antysemickich wypowiedzi Grzegorza Brauna bada warszawska prokuratura.
Więcej: Przeczytaj też artykuł "Sypie się wizerunek Hołowni po spotkaniu z Kaczyńskim? Sondaż ujawnił, co sądzą Polacy".
Źródła: Radio Wnet, Radio ZET, Gazeta.pl