Kim Dzong Un oskarżył Stany Zjednoczone i Koreę Południową o eskalację napięć na Półwyspie Koreańskim, twierdząc, iż ich działania przybliżają region do "progu wojny nuklearnej". Zapowiedział jednocześnie dalszą rozbudowę północnokoreańskiego potencjału militarnego i nuklearnego. Materiał wideo w tej sprawie udostępniła agencja PAP.