Piłka nożna 6. liga. Derby dla Orawy! Pierwsza wygrana Wierchów

podhaleregion.pl 3 tygodni temu

W niedzielnych meczach ligi okręgowej najwięcej uwagi przykuwały derby Orawy. W Lipnicy Wielkiej gospodarze mierzyli się z zespołem z Jabłonki. Wygrali przyjezdni!

Bełciak – Zahora to bohaterowie pierwszej połowy derbowego tarcia. To Ci zawodnicy wypracowali oba gole jakie padły w tej części gry. Pierwszy dogrywał, drugi finalizował. Po przerwie wygraną Orawy przypieczętował uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego Styruła.

Pierwsze w okresie zwycięstwo odniosła drużyna Wierchów Rabka, która pokonała w Ludźmierzu Wiatr 2:1.

Wiatr Ludźmierz – Wierchy Rabka – Zdrój 1:2 (1:1)

1:0 Marszałek 12, 1:1 Kwaśniewski 30, 1:2 Traczyk 87

Wiatr: Byrnas – Luberda (80 Dul), Obrochta, Zubek (85 Handzel), Siuta, Słowakiewicz, Hrapkowicz, Dutkiewicz, Marszałek, Siaśkiewicz, Zwierz (55 Kupka)

Wierchy: Elżbieciak – Traczyk, Miller, Wójtowicz, Szczepański, Wójciak (46 Wnękowicz), Korczak, Molnar (73 Polak), Korczak, Vysokyi (90 Marturano), Czech (28 Kwaśniewski), Błoniarz

Babia Góra Lipnica Wielka – Orawa Jabłonka 0:3 (0:2)

0:1 I. Zahora 35, 0:2 I. Zahora 40, 0:3 Styruła 74

Babia Góra: Kobroń – Śliwiński (46 M. Antosiak), Jagielski, Paczebut (85 A. Szczerba), G. Antosiak (80 Janczyk), Urban, Stopiak (46 Bierówka), Gromczak (46 W. Szczerba), Lach, Łątka, Kucek

Orawa: Majkut – Szymusiak, Skoczyk, M. Bełciak, Brząkała, Gjądła (55 Styruła), D. Bełciak, Smutek, I. Zahora (71 Spytkowski), K. Zahora, Proszek (61 Dworszczak)