W piątek (3 maja) o godzinie 12:40 na numer alarmowy ratownictwa wodnego wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się w Odrze przy moście Św. Macieja we Wrocławiu. O zdarzeniu poinformował kapitan statku wycieczkowego, który zauważył człowieka w rzece. Po chwili wpłynęły również zgłoszenia innych świadków.
Na miejscu interweniowali ratownicy WOPR, policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.
– Dyżurujący Ratownicy WOPR już po dwóch minutach byli na miejscu i podjęli mężczyznę z wody na łódź ratowniczą SPORTIS nr 240. Na szczęście szybka akcja i wyciągniecie z wody mężczyzny nie wymagało udzielenia pomocy medycznej, a jedynie użyto folii termicznej – relacjonują ratownicy WOPR.
Po wyciągnięciu 26-latka z rzeki funkcjonariusze Policji przeprowadzili kontrolę trzeźwości, która wykazała, iż mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

2 lat temu





![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1.jpg)








