Paweł Ozdoba: Rok wspólnych zwycięstw, czas wspólnych wyzwań

solidarni2010.pl 1 rok temu
Aktualności
Paweł Ozdoba: Rok wspólnych zwycięstw, czas wspólnych wyzwań
data:02 stycznia 2024 Redaktor: Anna

Szanowni Państwo,
Zacznę od najważniejszego: mam nadzieję, iż minione Święta Narodzenia Pańskiego były dla Państwa czasem prawdziwego odpoczynku i zadumy nad tajemnicą Wcielenia. Ufam też, iż upłynęły Państwu w ciepłej, rodzinnej atmosferze, której wszyscy tak bardzo poszukujemy w tym szczególnym momencie roku.
Chciałbym wspólnie z Państwem spojrzeć na chwilę wstecz, na miniony rok. Rok niełatwy, bo pełen zmian o ogromnym znaczeniu i wielkim wpływie na nas wszystkich.

Centrum Życia i Rodziny zaczynało kończący się 2023 rok od małej rewolucji, nagłej zmiany biura, która mocno zaburzyła nasz zwykły tryb pracy. Ale nie spowolniła nas na długo: już w początkach tego roku ruszyliśmy z bardzo istotną dla nas kampanią, w której chcemy zadbać przede wszystkim o młodych ludzi.
„Szkoła bez telefonów” to nasza odpowiedź na ogromny problem, który dostrzegamy – problem nadużywania mobilnych urządzeń elektronicznych przez polskie dzieci i młodzież. Zjawisko problematycznego użytkowania internetu dotyczy już co trzeciego nastolatka, a trzech na stu wymaga specjalistycznej pomocy. A odpowiedzialność za młode pokolenie leży na nas – dorosłych. Dlatego apelowaliśmy do ministra edukacji o wprowadzenie w polskich szkołach zakazu używania telefonów i innych mobilnych urządzeń elektronicznych, na wzór wielu krajów, gdzie takie ograniczenia obowiązują od lat i sprawdzają się, poprawiając zdrowie i wyniki edukacyjne dzieci. Pod naszą petycją podpisało się ponad 15 000 osób! A każdy podpis to wyraz świadomości tego poważnego i niestety bagatelizowanego zagrożenia, ale także ogromnej troski.
Dzięki naszym staraniom i petycji, Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało oficjalne zalecenia dla wszystkich szkół podstawowych. Zapisano w nich, aby dyrekcje i rady pedagogiczne faktycznie oddolnie wprowadzały zakaz używania telefonów przez dzieci. To pierwszy, istotny krok w kierunku zapewnienia dzieciom “cyfrowego bezpieczeństwa”.
Pod koniec października zorganizowaliśmy kolejną edycję „Szlachetnego Piątku”, który jest naszą odpowiedzią na organizowane w szkołach przez środowiska LGBT tzw. Tęczowe Piątki. W tym dniu w placówkach edukacyjnych młodzieży narzuca się niebezpieczny ideologiczny przekaz, i to niestety pod płaszczykiem dobrej zabawy, przyjaźni i tolerancji.
Proponując „Szlachetne Piątki” chcemy promować szlachetność, wierność i czystość. Chcemy nie tylko dać świadectwo, ale też pomóc rodzicom i nauczycielom, którzy prowadzą naszą młodzież w dorosłość. Dlatetego udostępniamy szereg pomocnych materiałów: broszurę „Chciałbym być sobą” ze świadectwami osób, które niegdyś dokonały operacji zmiany płci czy publikację „Utopia tęczowej rewolucji” wraz z filmem „To nic takiego”. Rodzicom polecamy także poradnik o tym, jak reagować na przypadki organizacji w szkołach „Tęczowych Piątków”, aby nie narażać dzieci na promocję groźnych postulatów LGBT.
Widząc duże zapotrzebowanie na pogłębienie tematu ogromnego ideologicznego zagrożenia, jakim jest coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi ideologia transgender, zorganizowaliśmy pod koniec listopada konferencję „Tranzycja – zmiana płci czy nowa odsłona ideologicznej rewolucji?”. Wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się pani kurator Barbara Nowak, psycholog Agnieszka Marianowicz-Szczygieł czy mec. Marek Puzio z Instytutu Ordo Iuris, zmierzyliśmy się z poważnymi problemami, które wiążą się z popularyzacją tej ideologii wśród młodzieży.
(...)

Szanowni Państwo,

ten mijający rok pełen był wzruszeń, momentów niezwykle motywujących do dalszego działania – i chciałbym, abyśmy to głównie z tego mogli go zapamiętać. Niestety nie mniej było chwil, które napawają mnie, a sądzę, iż również Państwa, lękiem o przyszłość. To, co obserwujemy w ostatnich tygodniach, co obserwowaliśmy choćby tuż przed samym Bożym Narodzeniem, pozwala niestety sądzić, iż ten nadchodzący 2024 rok będzie bardzo trudny. Myślę, iż nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, iż znajdujemy się w przełomowym momencie historii. W chwili, kiedy bieg rewolucji kulturowej w Polsce odwrócił się na niekorzyść osób, które są świadome, jak ważne jest zachowanie naszej tożsamości, jak najważniejsze jest to, aby te chrześcijańskie filary Europy nie legły pod naporem nowego porządku.

Walec kulturowy uderzył w nas z całym impetem. Bramy, które dotychczas zatrzymywały go, pozwalając tylko grozić, teraz zostały otwarte na oścież. Życia, rodziny, tradycyjnego (jedynego prawdziwego!) małżeństwa ani przyszłości naszych dzieci nie uchronią już rządzący, prawo ani choćby – co piszę z wyjątkowym żalem – wpojony nam, Polakom, moralny i kulturowy etos.

Chcemy – i musimy! – realizować naszą misję obrony życia i rodziny jeszcze skuteczniej.

Oby ten czekający już za rogiem nowy rok przyniósł nadzieję i siły. Wierzę, iż tak będzie.

Serdecznie Państwa pozdrawiam

Paweł Ozdoba | Centrum Życia i Rodziny
Idź do oryginalnego materiału