Parking w Arturówku nagle podrożał. Radny grzmi o „łupieniu łodzian”

2 godzin temu

Było 10 zł, jest 15 zł. Radny: „łupią łodzian”

Sprawę nagłośnił radny Rady Miejskiej w Łodzi Sebastian Bulak. Chodzi o parking zlokalizowany przy Obiekcie Rekreacyjnym „Arturówek”, którym zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Radny zwrócił uwagę, iż opłata za pozostawienie samochodu wzrosła w tym roku z 10 do 15 zł, czyli o 50 procent.

- Witamy na parkingu należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To tu w ramach sportu Urząd Miasta Łodzi łupi łodzian w postaci 15 zł za zostawienie samochodu na parkingu

- denerwuje się Sebastian Bulak.

Radny dodaje, iż o ile mieszkańcy chcą wiedzieć, jak miasto argumentuje podwyżkę, powinni przeczytać odpowiedź na jego interpelację.

Miasto odpowiada: opłatę wprowadzono zarządzeniem prezydenta

Z odpowiedzi, którą podpisał pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik, wynika, iż jednorazowa opłata za miejsce parkingowe w wysokości 15 zł została wprowadzona zarządzeniem prezydenta miasta z 14 kwietnia 2026 roku.

Nowa stawka obowiązuje od 1 maja 2026 roku.

„Zmiana opłaty miała na celu zwiększenie wypracowywanych przez MOSiR dochodów za korzystanie z miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, jak również spowodowana została m.in. znaczącym wzrostem kosztów eksploatacyjnych obiektu” - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Miasto informuje także, iż tablice informacyjne zostały zaktualizowane o nową opłatę. Jak dodano, wklejki dość gwałtownie uległy zniszczeniu w wyniku umyślnej dewastacji.

„Stan tablic monitorowany jest przez pracowników MOSiR i w miarę możliwości na bieżąco usuwane są wszelkie nieprawidłowości i zniszczenia” - napisano w odpowiedzi.

Tyle MOSiR zarabia na parkingu w Arturówku

W odpowiedzi dla radnego pojawiły się też konkretne kwoty dotyczące wpływów z parkingu. Można się z niej dowiedzieć, iż w 2024 roku przychody z parkingu wyniosły 128 900 zł. Odnotowano wtedy 12 890 transakcji.

W 2025 roku było to 141 600 zł i 14 160 transakcji. Z kolei w okresie od 1 stycznia do 9 czerwca 2026 roku wpływy wyniosły 79 785 zł przy 7284 transakcjach.

Miasto podkreśla, iż parking jest użytkowany przez cały rok, ale największe przychody pojawiają się w sezonach letnich. To właśnie wtedy Arturówek przyciąga najwięcej spacerowiczów, rowerzystów i rodzin z dziećmi.

Podwyżka ma dać dodatkowe 43 tysiące złotych

Wiceprezydent Adam Pustelnik poinformował, iż MOSiR szacuje wzrost rocznych wpływów z tytułu zwiększenia opłaty parkingowej na około 30 procent.

Ma się to przełożyć na dodatkowy wzrost przychodów o około 43 tysiące złotych.

Na razie miasto nie planuje kolejnych zmian w opłatach parkingowych.

„Na chwilę obecną nie przewidywane są zmiany w opłatach za korzystanie z miejsc parkingowych na obiektach administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi” - dodaje Adam Pustelnik.

https://tulodz.pl/wiadomosci-lodz/ai-wybrala-najlepsze-liceum-w-lodzi-ten-ranking-moze-wywolac-sporo-emocji/aA6xyStIEkg8zU1VVmd5
Idź do oryginalnego materiału