Park miejski z tężnią, po rewolucji otwarty dla mieszkańców. Burmistrz: „Naprawdę stworzyliśmy tutaj piękną perełkę”

1 godzina temu

Obecni na spotkaniu usłyszeli z ust przewodniczącego rady i burmistrza Gostynia: „Park miejski w Gostyniu uważamy za otwarty". Cały teren po blisko dwóch latach, został zrewitalizowany. Posadzono ponad 20 tysięcy różnego rodzaju roślin.

Mieszkańcy Gostynia i gminy nie mogli sie doczekać zakończenia prac, za to od 23 czerwca zarowno oni, jak i ptrzyjezdi, mogą swobodnie spacerować po alejkach zrewitalizowanego parku miejskiego przy ul. Strzeleckiej. Dzięki inwestycji, która rozpoczęła się jesienią 2024 roku, przygotowano doskonałe warunki do rekreacji i odpoczynku.

Szanowni państwo, zmieniło się tu wszystko. To jest zupełnie nowa przestrzeń, przebudowana całkowicie. Jest wyjątek, od kilku lat funkcjonuje tutaj przedszkole i żłobek. Więc można by powiedzieć, to się nie zmieniło - tak Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, mówił o zielonej rewolucji, którą przeszedł teren przy PeDeKu. - Naprawdę stworzyliśmy tutaj piękną perełkę. Warto wrócić tutaj wieczorem - dodał

Idź do oryginalnego materiału