Papugi terroryzują miasto. "Powodują przerwy w dostawie prądu"

2 godzin temu

Przegryzają kable, powodując przerwy w dostawie prądu. Do tego bardzo hałasują i zostawiają wszędzie nieczystości. Agentyńskie miasto Hilario Ascasubi terroryzują papugi. "Generują koszty i problemy" - skarżą się mieszkańcy.

Miasto Hilario Ascasubi w pobliżu wschodniego wybrzeża Atlantyku w Argentynie ma ogromny problem z papugami.

Papugi opanowały Hilario Ascasubi. Szukają schronienia

Biolodzy twierdzą, iż inwazja tysięcy zielono-żółto-czerwonych ptaków dokonało inwazji na miasto, bo okoliczne wzgórza zostały wylesione.

"To powoduje, iż zbliżają się do miast, aby znaleźć pożywienie, schronienie i wodę" - powiedziała biolog Daiana Lera, wyjaśniając, iż znaczna część argentyńskich lasów zniknęła na przestrzeni ostatnich lat.

ZOBACZ: Szukała jej dwa dni. Papuga ukryła się w hotelu

Papugi zaczęły więc w okresie jesienno-zimowym szukać schronienia w miastach. Ptaków jest jednak tak dużo, iż stały się dla ogromnym problemem. Na każdego z 5000 mieszkańców przypada choćby 10 papug.

Papugi opanowały miasto. "Generują koszty i problemy"

Ich głośne wrzaski doprowadzają ludzi do szału, podobnie jak pozostawiane przez nich wszędzie odchody. Ptaki powodują także większe szkody.

"Gryzą i uszkadzają kable, a kiedy pada deszcz woda może dostać się do przewodów i dostawy (prądu-red.) są przerwane. Te papugi codziennie generują dla nas koszty i problemy" - powiedział Ramón Alvarez, lokalny dziennikarz Radio Taxi Fm. "Nie trzeba dodawać, iż gdy zabraknie prądu, nie ma radia" - powiedział.

ZOBACZ: Papugi w zoo nauczyły się przeklinać. Zachęcały się nawzajem i obrażały gości

Mieszkańcy próbowali różnych metod, aby odstraszyć ptaki, takich jak głośne dźwięki i światła laserowe, ale pozostają bezradni.

"Musimy zacząć przywracać nasze naturalne środowisko" - wyjaśnia biolog Daiana Lera. "Ale dopóki to się nie stanie, musimy pomyśleć o strategiach, które pozwolą nam żyć razem w jak najbardziej harmonijny sposób" - dodała.

Idź do oryginalnego materiału