Osiągnięto porozumienie w sprawie paktu migracyjnego

1 rok temu

Dzisiaj negocjatorzy reprezentujący Parlament Europejski oraz Radę Europy doszli do porozumienia w sprawie ratyfikacji paktu migracyjnego. Uzgodniono ostateczną formę pięciu odrębnych rozporządzeń UE, określających sposób podziału zarządzania przepływami azylowymi i migracyjnymi między państwa członkowskie Unii.

Dzisiaj negocjatorzy Parlamentu Europejskiego oraz Rada Europy osiągnęli porozumienie w sprawie reformy unijnych przepisów azylowych i migracyjnych. Uzgodniono ostateczną formę pięciu odrębnych rozporządzeń UE, określających sposób podziału zarządzania przepływami azylowymi i migracyjnymi między państwa członkowskie oraz sposób postępowania w przypadku, jak to określają eurokraci,nagłego kryzysu migracyjnego”. Przepisy mają regulować również sposób postępowania z osobami przybywającymi na granice zewnętrzne UE, rozpatrywanie wniosków o azyl oraz identyfikację osób przybywających.

Dzisiaj jest naprawdę historyczny dzień, jak mamy dostarczane na Migracji i Azylu paktu, ewentualnie najważniejszy pakiet legislacyjny tego mandatu - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

Nowe rozporządzenie w sprawie zarządzania azylem i migracją przewidują obowiązkową solidarność wobec krajów UE uznanych za znajdujące się pod presją migracyjną, umożliwiając innym państwom członkowskim wybór między relokacją osób ubiegających się o azyl na ich terytorium a wniesieniem wkładu finansowego. Określono również nowe kryteria, zgodnie z którymi państwo członkowskie jest odpowiedzialne za rozpatrywanie wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej (zgodnie z przepisami dublińskimi).

Z euforią przyjmuję historyczne porozumienie w sprawie paktu o migracji i azylu – Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen

I welcome the historic agreement on the Pact on Migration and Asylum

Congratulations to the European Parliament and Council for agreeing on this landmark proposal of this mandate.

I thank @MargSchinas and @YlvaJohansson for their tireless efforts ↓

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) December 20, 2023

Jeśli pakt zostanie ostatecznie przyjęty, decyzja w tej sprawie nie będzie należeć do naszego kraju – a do Komisji Europejskiej i Rady UE - były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poseł PiS Paweł Jabłoński

Przyspieszają.

Komisarz UE ds. wewnętrznych @YlvaJohansson ogłosiła właśnie porozumienie ws. paktu migracyjnego. Wprowadza on zasadę „przymusowej solidarności” – która w praktyce oznacza, iż do Polski mogą być przymusowo relokowani nielegalni imigranci.

Jeśli pakt zostanie… https://t.co/iqpRFDDNdE

— ???????? Paweł Jabłoński (@paweljablonski_) December 20, 2023

Komisarz Ylva Johansson ogłosiła właśnie porozumienie ws. paktu migracyjnego, które zakłada przymusową relokację nielegalnych migrantów do państw członkowskich. jeżeli dokument zostanie przyjęty, Polska będzie musiała podporządkować się decyzjom unijnych urzędników. Gdy ostrzegaliśmy, iż UE będzie chciała wymuszać na państwach członkowskich przyjmowanie migrantów, Donald Tusk zapewniał, iż nie ma takich planów i wzywał do bojkotu referendum w tej sprawie. Tusk i jego europosłowie mają teraz obowiązek sprzeciwić się tym zmianom na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Będziemy tego pilnować - były Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Komisarz @YlvaJohansson ogłosiła właśnie porozumienie ws. paktu migracyjnego, które zakłada przymusową relokację nielegalnych migrantów do państw członkowskich. jeżeli dokument zostanie przyjęty, Polska będzie musiała podporządkować się decyzjom unijnych urzędników. Gdy…

— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) December 20, 2023

narodowcy.net/europarl.europa.eu

Idź do oryginalnego materiału